banner158

Rıdvan Dilmen: Ölü toprağı gibi...

Rıdvan Dilmen, Galatasaray- Konyaspor maçının ilk 45 dakikasını değerlendirdi. Seri ve Nzonzi'nin yaratıcı olmadıklarını belirten Dilmen, "Galatasaray'da geçen hafta Denizli'de gördüğümüz ölü toprağı gibi oyun devam ediyor" dedi.

Rıdvan Dilmen: Ölü toprağı gibi...


Rıdvan Dİlmen'in Galatasaray-Konyaspor maçının ilk yarısıyla ilgili yorumları şu şekilde: 

İlk 5 dakika atılan üstüste kornerler önemliydi. Teknik direktörler hem savunma hem hücum çalışırlar. Geçen sezonki iki Galatasaray maçını düşünelim. Aykut hoca önce defans sonra 'Atarsam...' diye düşünüyordu. 

"Üretemediler"

Galatasaray bu maçta kontra yemedi. Hücumda 4 kat pas yapmasına rağmen üretemedi. Nagatomo bek olmasına rağmen gibi sol ön forvet gibi oynadı. 

"Nzonzi ve Seri hiç yaratıcı değil"

Emre Mor içeride çok kalmıyor. Bu yüzden arkadan gelen Mariano ve Feghouli'ye alan kalmıyor. Galatasaray 4-3-3 oynuyor. Nzonzi ve Seri hiç yaratıcı değil. Konyaspor stoperleri yerlerinden oynamadılar bile. Galatasaray'ın geçen haftaki Denizli'deki ölü toprağı hala devam ediyor. 

Belhanda'yı da arıyorlar. Şu anda tek silah Babel'in içeri kat ederek şut atması ve içeride çok eleştirilmesine rağme Diagne...

Konya'nın puan alması için biraz daha tehdit etmesi lazım. Savuna savuna maçı nasıl bitirebilirler, bilmiyorum. 

"Duran topları iyi kullanman lazım"

Galatasaray takımı bir de uzun takım. Diagne 1.91, Babel 1.86... Kenardan ortalar tehlikeli olur. Ancak duran topları iyi kullanan oyuncu gerekiyor. şampiyonluğa oynayan takım duran topları iyi kullanmak zorunda... 


Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 22:57
banner192