banner339
banner313

Özkan Sümer: "Gönlüm Abdülkadir'in kalmasından yana"

Trabzonspor Kulübü Genel Koordinatörü Özkan Sümer, genç oyuncuları Abdülkadir Ömür'e resmi teklif geldiğini ancak bu teklifin abartılı rakamlara ulaşmış olmadığını söyledi.

Özkan Sümer:
banner401
banner399

Sümer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncu transferi konusunda  çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Bir kısım temaslar var. O temasları  sağlayabilecek arzu ve ihtiyaç da var. Şu anda sonuç olduğunu söylemek zor.  Bugünden sonra 1-2 oyuncu kadromuza katacağımızı umuyorum." dedi.
 
İran'ın İstiklal Kulübünden stoper oyuncusu Majid Hosseini konusunda  da transfer görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Sümer, "Hosseini'nin transferi  olabilecek gibi gözüküyor. Ama transfer an ve an o kadar değişebiliyor ki o  bakımdan çok umutlu bir ifade kullanmıyoruz. Oyuncunun transferi konusunda  bağlantımız, görüşmelerimiz sürüyor. Trabzonspor, lige başlayana kadar bir  şekilde stoper oyuncusu alacak, olmazsa kendi içinden uygulayacak." diye konuştu.
 
Gelen teklifler
Sümer, Benfica'nın talip olduğunu genç oyuncuları Abdülkadir Ömür'ün  transferine ilişkin ise "Abdulkadir Ömür'e resmi teklif geldi. Yanız abartılı  rakamlara ulaşmış değil. Ben oyuncunun şimdi böyle nereye verildiğini hangi  şartlarda verildiğini, veya verilmediği takdirde ihtiyaçların nasıl çözüldüğüne  bakarak değerlendirme yapılması gerektiğine inanıyorum. Ama gönlüm Abdülkadir'in  kalmasından yana." değerlendirmesinde bulundu.
 
Genç oyuncuya teklifin cazip bir noktaya ulaşması halinde de Sümer, "O  zaman Trabzonspor'un mevcut durumuna göre iyi bir değerlendirme yapacağını  düşünüyorum." yorumunu yaptı.
 
Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı ile görüşme
Sümer, Trabzonspor'un genç oyuncuları Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı  ile bir araya geleceğini söyledi.
  
Ekonomik anlamda Trabzonspor ile görüşeceğini açıklayan Yusuf Yazıcı  ile bir araya geleceğini ifade eden Sümer, "Yusuf ile konuşacağız. Abdülkadirle  de görüşeceğim. Kalkıp kendi düşüncemizle hareket edecek halimiz yok. Kurumsal  ele alınması gereken bir mesele. Yusuf ve Abdülkadir devam edecek gibi kulüp bir  kısım değerlendirmeler içinde." şeklinde konuştu.
 
Sümer, Meksika'nın Tijuana takımıyla transfer görüşmesi yapmak için  kamptan ayrılan Kolombiyalı oyuncu Castillo konusunda şu ana kadar olumsuz bir  dönüş olmadığını, bu transferin de gerçekleşeceğini düşündüklerini sözlerine  ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 12:48
banner218