banner339
banner274

Milli Takım'da bir devir kapanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu EURO 2016'da yaşanan prim krizi sonrasında tarihi bir karar almaya hazırlanıyor.

Milli Takım'da bir devir kapanıyor
banner401
banner427


Hürriyet'in haberine göre TFF, A Milli Takım’da sık sık tartışmalara ve krizlere yol açan prim konusunda tarihi bir karar almaya hazırlanıyor.
2017 yılının bütçesini bağlayan TFF Yönetim Kurulu, A Milli Takım oyuncularına maç başı prim verilmesi uygulamasını kaldırıp ve yeni bir sisteme geçme kararına vardı. Üzerinde mutabık kalınan bu sisteme göre, futbolculara ‘kazanılan puan ya da maçlara göre prim’ uygulaması tamamen kaldırılıyor.
Sürekli sorun yaratan mevcut uygulama yerine, futbolculara, hedefe ulaşmaları halinde FIFA ya da UEFA’dan TFF’ye gelecek primden yüzde verilecek. Bu oranın yüzde 30-50 arasında olması düşünülüyor.
Yani, milliler Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası finallerine gitme hakkı elde ederse, bu oranlar üzerinden prime hak kazanabilecek.
Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan olaylarından biri A Milli Futbol Takım’da yaşanan prim krizi olmuştu. 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde forma giyen bazı oyunculara prim verilmediği iddiasının ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile A Milli Takım Kaptanı Arda Turan’ın arası açılmıştı.

EURO 2016'da prim veren ülkeler

O dönem prim veren ülkeler şöyleydi;

Almanya: 300 bin Euro
İspanya: 340 bin Euro
İtalya: 400 bin Euro
Türkiye: 500 bin Euro
Portekiz: 275 bin Euro

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 11:13
banner218