banner339
banner274

Miami Heat, Dwyane Wade'in kararını bekliyor

NBA ekiplerinden Miami Heat, Dwyane Wade'in geleceği hakkında alacağı karara odaklanmış durumda.

Miami Heat, Dwyane Wade'in kararını bekliyor
banner401
banner427

NBA'de serbest piyasada neredeyse tüm hamleler yapıldı ve birçok takım artık kadrosunu oluşturmuş durumda. 2016'da Miami'den ayrılan ve geçtiğimiz sezonun ortasında geri dönen Dwyane Wade ise halen daha serbest. Wade'e Çin'den 3 yıl için 25 milyon dolar değerinde büyük bir teklif geldiği de iddialardan biri.

Miami Heat'in takım sahibi Pat Riley, Wade'in menajeri ile konuşacağını söyledi. Heat, efsanesinin kararını bekliyor gibi gözüküyor.

“O'nu geri istiyorum” diyor Riley ve devam ediyor, “Bir basketbolcu olarak geri istiyorum. Bir rekabetçi olarak istiyorum. Kariyerinin en iyi yılını geçirmek isteyen bir adam olduğu için istiyorum. Sürekli olarak Dwyane'in eski günlerinden uzak olduğu, işinin bittiği, eski motivasyonunun olmadığına dair yazılar okuyorum. Ancak ben O'na baktığımda istediğinde takıma büyük katkılar verebilen bir oyuncu görüyorum. Bence en iyisi vereceği kararı sabırla beklemek.”

Miami, Wade'in kapısını 2.4 milyon dolar değerindeki veteran minimum kontratla ya da 5.3 milyon dolarlık mid-level exception ile çalabilir. Heat iki şekilde de lüks vergisi ödüyor hale gelecek. (Eurohoops)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 10:31
banner218