banner83

Mehmet Topal'dan İngiltere itirafı!

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Mehmet Topal şampiyonlukla tamamlanan sezonu NTV Spor'a değerlendirdi.

Mehmet Topal'dan İngiltere itirafı!
banner94
banner26

Takım içindeki arkadaşlığın önemine vurgu yapan Topal, yeniden Avrupa'da forma giymek istediğini söyledi.

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Mehmet Topal, bu sezon kazanılan şampiyonluğun büyük önem taşıdığını söyledi. NTV Spor'un sorularını yanıtlayan milli futbolcu takımda müthiş bir arkadaşlık olduğunu ifade etti.

Mehmet Topal, "Bu seneki şampiyonluk çok önemliydi bizim için. Camia olarak şampiyon olmamız bekleniyordu. Konyaspor mağlubiyeti bize tokat gibi oldu. Bizi kendimize getirdi. Sonra çok iyi bir arkadaşlık kurduk. Aile ortamı vardı. Sahada birbiri için oynayan arkadaşlarımız vardı. Güzel bir sezon geçirdik. Liderliği aldığımız haftadan lig sonuna kadar götürmeyi başardık ve kupaya ulaştık"dedi.

"BAŞKANIMIZ BİZİM BABAMIZ"

3 Temmuz sürecinin ardından takımdaki kenetlenmeye değinen tecrübeli oyuncu bu süreçte Fenerbahçe'ye hizmet etmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Topal, "İnaılmaz bir durum. İçinde olmadan kimse bunu anlayamaz. Ben bu camiaya girdikten sonra kulübün ne zorluklar yaşadığına şahit oldum. Bu zorluklarla bu camiaya katkı sağladığım için çok şanslıyım" diye konuştu.

banner103

Başkan Aziz Yıldırım'dan övgüyle bahseden Mehmet Topal, "Başkanımız camianın babasıdır" ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu konuyla ilgili, "Biz sporcular olarak camianın babası olarak görüyoruz. Çok zor günler geçiriyor. Futbolun içindeki bir insanın hapis cezası yaşamaması gerektiğini düşünüyorum. Biz ümitliyiz. Bu süreci de en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyoruz. Her futbolcunun isteği Avrupa'daki organizasyonlarda oynamaktır. Biz de Avrupa'ya gitmeyi ümit ediyoruz. Bize gelen olumlu şeyler de var"ifadelerini kullandı.

"İNGİLTERE'DE OYNAMAK İSTİYORUM"

Bir dönem İspanya'da Valencia forması giyen Mehmet Topal, Premeir Lig'de de oynamak istediğini söyledi.
Tecrübeli oyuncu, "İngiltere Ligi'ni çok seviyorum. Çocukken hayalini kurduğum bir lig. Orada oynamak isterdim" şeklinde konuştu.

Topal son olarak, takımdaki geleceği merak konusu olan Caner Erkin hakkında yorumlarda bulundu ve "Caner önceliğinin Fenerbahçe olduğunu söylüyor. Fenerbahçe'de de kalacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 17:34

banner102