banner4
banner23

Manchester City, UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildi

UEFA, Manchester City'nin Finansal Fair Play ihlali nedeniyle UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildiğini açıkladı.

Manchester City, UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildi
banner8

İngiltere şampiyonu Manchester City, UEFA'dan men cezasıyla karşı karşıya durumda. UEFA'dan yapılan bilgilendirme açıklamasında, Manchester City'nin Finansal Fair Play ihlali nedeniyle Mali Kontrol Noktası'na sevk edildiği duyuruldu.

Bu nedenle, İngiliz ekibininin 1 yıl Şampiyonlar Ligi'nden men edilme ihtimali ortaya çıktı. Yapılan açıklamada, uzun süredir devam eden araştırma ve incelemelerin ardından bütün kurul üyeleriyle de görüşülerek, Manchester City'nin sevk edilmesi gerekliliği belirtildi.

UEFA Mali Kontrol Noktası'nda, Premier Lig şampiyonu için araştırmalar yapılarak, son kararı verilecek. Soruşturmanın 7 Mart 2019 tarihinde açıldığı da kaydedildi. Konuyla ilgili de ekstra bir yorum ya da açıklama olmayacağı, soruşturma bitine kadar bekleneceği ifade edildi.

Manchester City tarafı ise hemen bir açıklama yaparak, “Bu karar kulübümüzü hayal kırıklığına uğratmış ancak şaşırtmamıştır. Manchester City kulübü eğer adil bir yargılama olursa sonuçların pozitif olacağına dair güveni taşımaktadır” sözlerini kullandı. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 12:32