banner339
banner313

İlhan Palut: Üstteki takımları son haftaya kadar rahatsız etmek istiyoruz

Boluspor'u 4-1 mağlup eden Hatayspor, ligdeki ilk senesinde play-off oynamayı garantilerken, direkt çıkma iddiasını son 2 haftaya taşımayı başardı. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, "Son 2 haftaya girilirken ilk 2 iddiamızı son ana kadar sürdürmek istiyoruz. Üstteki takımları son haftaya kadar rahatsız etmek istiyoruz. Olursa ilk 2'den çıkmak istiyoruz. Değilse de Play-off'a hazır bir takım olarak girip istediğimiz Süper Lig'e kavuşmak istiyoruz" dedi.

İlhan Palut: Üstteki takımları son haftaya kadar rahatsız etmek istiyoruz
banner475

Hatayspor, deplasmanda Boluspor 4-1 yendi ve play-off'a kalmayı garantiledi. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut ise, ilk 2 iddialarını son ana kadar sürdürmek istediklerini ve Süper Lig'e çıkmak istediklerini söyledi.

Palut'un açıklamaları şu şekilde:

"Son 2 haftaya girilirken ilk 2 iddiamızın sürmesi adına Boluspor maçını kazanmamız gerekiyordu. Buradan 1 puan kaybı yarın oynanacak maçların sonunda belkide bizim ilk 2 şansımızı sona erdirecekti. İlk yarıda kontrollü bir oyun oynadık. İlk yarının ortasından sonra tempomuzu artırdık. Pozisyonlar bulmaya başladık. Birini güzel organize bir atakla, diğerini de rakibin yaptığı bireysel bir hatayı değerlendirerek 2-0'lık sonuçla içeri girdik. İkinci yarıda ilerleyen dakikalarda bizim için daha kolaylaşacak bir maç beklerken 54'de duran top karambolünden 1 gol yedik. Bu da tabii ki kendi sahasında Boluspor'u 2-1 yakalamışken hem reaksiyonu hem de motivasyonunu saha içinde artırdı. İkinci golü de bulabilir miyiz diye duran toplarla, şutlarla yüklendiler. Bu ara bir bocaladık. Ta ki 73'de 3'üncü golü bulana kadar. Ondan sonra oyunun geri kalan bölümünde kontrolü elimize aldık. Dördüncü golü de bularak maçı bitirmiş olduk. Son 2 haftaya girilirken ilk 2 iddiamızı son ana kadar sürdürmek istiyoruz. Üstteki takımları son haftaya kadar rahatsız etmek istiyoruz. Olursa ilk 2'den çıkmak istiyoruz. Değilse de Play-off'a hazır bir takım olarak girip istediğimiz Süper Lig'e kavuşmak istiyoruz"

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 23:23
banner218