banner339
banner274

Euro 2021’e corona virüs ayarı!

Euro 2021’e corona virüs ayarı!
banner328Pandemi yüzünden 2021 yazına ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 12 farklı ülkede ve 12 şehirde oynanma projesi Koronavirüs yüzünden hayal gibi görünüyor. Bayern Münih Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, UEFA Başkanı Ceferin'in turnuvayı tek bir ülkede oynatmak üzere kapalı kapılar ardında çalıştığını Alman basınına açıkladı. EURO 2020'yi 12 şehirde oynatma projesinin pandemi öncesinde yıllar önce alındığını ifade eden Rummenigge, karantina önlemleri yüzünden turnuvanın farklı ülkelerin ev sahipliğinde düzenlenmesinin pek mümkün olmadığını söyledi.

Ülkeye giriş ve çıkışları yasaklayan İngilizler'in temmuz ayında yarı finaller ve finale ev sahipliği yapacağı EURO 2021'in tek bir ülkede oynanması halinde adayların Almanya veya Rusya olduğu belirtildi. Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği komisyonu ile iletişimde olan UEFA'nın pandeminin gidişatına göre kararını mart ayında açıklaması bekleniyor.

TFF SÜRECİ İZLİYOR

UEFA'nın açıkladığı son takvime göre, A Milli Takımımız EURO 2021'in açılış maçında 11 Haziran'da Roma'da İtalya ile karşılaşacak, ardından 16 Haziran ve 20 Haziran tarihlerinde Bakü'de Galler ve İsviçre ile gruptaki kalan iki maçını oynayacaktı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun da EURO 2021 hakkındaki bu gelişmeleri yakından takip ettiği ve UEFA'nın mart ayında vereceği kararı beklediği öğrenildi.

MAÇLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK ÜLKELER İSE ŞÖYLE:

İngiltere, Almanya, Rusya, Hollanda, İtalya, İspanya, Danimarka, İskoçya, İrlanda, Macaristan, Romanya ve Azerbaycan.

ŞEHİRLER:

Roma, Bakü, Saint Petersburg, Kopenhag, Amsterdam, Bükreş, Londra, Glasgow, Bilbao, Dublin, Münih ve Budapeşte olacak. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 09:01
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k