banner339
banner274

"Eren'den aldığımız paranın yarısına bütün transferleri yaptık"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen sezon giden futbolcuların attığı gol sayısının 39 olduğunu vurgulayarak, "Bu takımın hedefini siz söyleyin. Yaptığımız transferler çok ucuz transferler. Eren'den aldığımız paranın yarısına bütün takımın tran

banner401
banner427

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen sezon giden futbolcuların attığı gol sayısının 39 olduğunu vurgulayarak, "Bu takımın hedefini siz söyleyin. Yaptığımız transferler çok ucuz transferler. Eren'den aldığımız paranın yarısına bütün takımın transferini yaptık" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Kasımpaşa, deplasmanda karşılaştığı Medipol Başakşehir'e 3-1 mağlup oldu. Mücadele sonrasında düzenlenen basın toplantısında Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, açıklamalarda bulundu.

Maçta en çok üzüldüğü noktanın konuştukları şeylerden gol yemeleri olduğunu söyleyen Çalımbay,"Başakşehir'in çare bulamadığımız tek şeyi uzun toplarıydı. Mehmet Batdal'a atılan uzun toplarda, ikinci toplara çok dikkat etmememiz gerektiğini söyledik ama maalesef ve o pozisyonda gol yedik. Arkasından yine Mossoro'ya dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştik, bomboş pozisyonda Mossoro'dan golü yedik. İlk yarı iyi oynadık ama ikinci yarı ne galibiyeti, ne de beraberliği hak ettik. Üzülmemize gerek yok. Bundan sonrasına bakmamız gerekiyor. Her zaman her şey istediğiniz gibi gitmiyor. Geçen sene bu ligin en iyi takımlarından biri Kasımpaşa'ydı. En iyi oyuncularımızı kaybettik. Şu an yaşadığımız en büyük sıkıntı gol. İnşallah çok geç transfer ettiğimiz arkadaşlarımız da takıma uyum sağlarsa tekrar iyi duruma gelmeye çalışırız. Çünkü Başakşehir, Konya, Osmanlı geçen sene bizimle aynıydı, hakem hatalarından dolayı Avrupa Ligi'ne 2 puanla gidemedik. Onlar kadrolarını korudular ve transfer yaparak güçlendiler. Maalesef bizim önemli isimlerimiz gitti. Onların yerine aldığımız arkadaşlar istediğimiz performansta değiller. Çünkü geç transfer oldular ve uzun süre çalışma şansımız olmadı" şeklinde konuştu.

""EREN'DEN ALDIĞIMIZ PARANIN YARISINA BÜTÜN TAKIMIN TRANSFERİNİ YAPTIK"

Bu sene takımdan giden futbolcuların geçen sene 39 gol attıklarını vurgulayan Rıza Çalımbay, "Bu takımın hedefini siz söyleyin. Yaptığımız transferler çok ucuz transferler. Belki de bir Eren'den aldığımız paranın yarısına bütün takımın transferini yaptık. Kulüp böyle bir gidişat istedi, biz de ona uymaya çalışıyoruz. Kaldığımız sürece elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Çünkü biz kimseyi yarı yolda bırakıp gidecek değil" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 20:38
banner218