banner339
banner313

Eray Balcı'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

Eray Balcı'nın Kocaeli at yarış tahminleri
banner475

30 Temmuz Pazartesi Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

SORAN OLURSA ALYA'NIN KIZI DERSİNİZ...

1.AYAK: Sorunları nedeniyle yarış hayatı çok fazla uzun sürmeyen ancak müthiş eşkaliyle her padoğunda yakından takip ettiğim Yena aynı zamanda Fast Ocean ve Asil Mahmut gibi isimlerle anneden kardeş olmasıyla da biliniyordu. İşte o annenin Demir Pençe'den sonra sahalara gelen ikinci yavrusu, baba kan hattında ise, Şampiyon kısrak Nihalim ile anne-baba bir öz kardeş olan Kadir Baba'nın temsilcisi olduğunu görüyoruz. Orijinsel bilgileri bu şekilde olan TOYNAKKIZ çok uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdüğü koşunun bana göre en pişkin tayı olup birinciliğin en güçlü adayıdır. Güne riskli başlangıç yapmak isteyen Fanatik/Hipodrom okurları bu tayı tek yazabilirler. Hazırlıklarını ağırlıklı olarak birlikte sürdürdüğü jokeyi Sinan Özen ile piste çıkacak olan RUN FOR GIRL piste yatkın kan hattı ve yeterli hazırlıklarıyla favorimin en ciddi rakibi olur. Kumun iyilerinden Luçika'nın yavrusu LAST MY DARLING ve Oğlum Berat ve Empire City gibi safkanlarla anneden kardeş Lucky Life'ın yavrusu MY BLACK WIND günün başlangıç ayağının diğer şanslı taylarıdır.

2.AYAK: İçlerinde maiden, yıllardır birinciliğe hasret ve yarış kariyerleri süresince kazanma konusunda hep sıkıntılar yaşayıp, istikrardan uzak görüntüler sergileyen rakipleri bulan ARKANSAS SOUL burada elde edeceği ikincilik dahi büyük hayal kırıklığı olur. Ankara'dan fiyakalı bir birincilik sonrası son yılların en büyük sürprizini gerçekleştirerek buraya gelecek olan AKINDAĞ aynı şekilde önlerde boş kalması halinde favoriye en ciddi rakip olur. Kazandığı koşu sonrası idman pistinde de iyi görünen RASİMBEY ve son yarışında toparlanma sinyalleri veren CESİHAN ikilisi sürprizde değerlendirilmelidir.

3.AYAK: Birbirlerine denk güçlerin mücadelesinde; Betonayak ve Feyat Baba gibi yarışı önlerde kabullenmeyi seven ikilinin varlığı ERGENE RÜZGARI ve KARAİBO'yu yarışın en iddialı tayları yapıyor. Yüksek tempolu yarış gidişatında sonlarda yapacağı ataklar bu ikiliden birine birinciliği getirecektir. Beklentimin dışında yarış rölanti tempoda başlarsa bu kez; BETONAYAK ve FEYAT BABA daha şanslı olur.

4.AYAK: Dombra, Gözüm Kaldı ve Cerastes gibi etkili olmaları için stilleri gereği yarışları önlerde kabullenmek zorunda olan isimlerin bir arada olması yarışın çok yüksek tempolarda seyredeceğinin bir göstergesi. Olası bu yüksek tempo ise, daha önce benzer rakipler topluluğu ile Ankara'da karşılaşıp rakiplerini geçmeyi başaran BADARBUNGA'ya yarayacaktır. Ters piste ilk kez gelecek olması dezavantaj olsa da yarış gidişatı safkanın bu açığını kapatmasında etken olacaktır. Kaliteleriyle; DOMBRA, CERASTES, RED ANGEL bu safkanın sırasıyla rakipleri olur.

5.AYAK: Yarış kariyeri süresince özellikle Bursa kumunda elde ettiği başarılarla nam salmış Alya'nın yavrusu MADAM ALYA kusursuz hazırlıklarla gireceği koşuda birinciliğin en güçlü adayı, benim de günün en sağlam bankomdur.

6.AYAK: 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarının Handikap-15 mücadelesinde; kumu her zaman daha iyi koşan MOI JIZNI yaşça büyük rakipler yanında üstün formuyla şanslı isimlerden gördüğüm FREE POWER ve İstanbul'dan çok iyi durumda gelen GREEN HILL üçlüsünü ayırt etmeden kuponlara yazalım. Geniş bütçeli kuponlar; WEMBLEY FIRTINASI, DREAM FAIRY, LUSINGA, SEE YOU AGAIN ve LHAZAREEN sırasıyla dikkate alabilirler.

8----7-4-5///1---4-2-6///6-10-1-2///2-1-6-4-5///6///10-1-5-7-4-9-8-13

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 10:01
banner218