banner339
banner313

Şenol Güneş yine liderlik peşinde! Milli Takım tarihinde ilk olabilir...

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası elemelerine iki müthiş galibiyet ile başlarken Dünya Kupası elemeleri tarihinde ilk kez grubuna 2'de 2 ile başladı. Şenol Güneş yönetimindeki "BizimÇocuklar" artık yönlerini liderliğe çevirdi. Milli Takım tarihinde ilk kez eleme grubunu lider bitirip Dünya Kupası vizesi peşinde...Şenol Güneş, Türk takımları ile Şampiyonlar Ligi'nde de grup liderliği yaşayan ilk teknik direktör olmuştu

Şenol Güneş yine liderlik peşinde! Milli Takım tarihinde ilk olabilir...
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası elemelerine iki müthiş galibiyet ile başladı. Önce sahasında grubun favorisi olarak gösterilen Hollanda'yı 4-2, ardından Norveç deplasmanında 3-0 kazanan Ay-Yıldızlılar, Dünya Kupası elemeleri tarihinde ilk kez grubuna 2'de 2 ile başladı.

Tarihte ilk liderlik için

Şenol Güneş yönetimindeki "BizimÇocuklar" bu iki önemli galibiyet ile artık yönlerini liderliğe çevirdi. Milli Takım tarihinde ilk kez eleme grubunu lider bitirip Dünya Kupası vizesi peşinde.

Şenol Güneş, Türk takımları ile Şampiyonlar Ligi'nde de grup liderliği yaşayan ilk teknik direktör olmuştu. Euro 2020 elemelerinde de liderliğin kıyısından dönen A Milli Takım bu kez büyük bir fırsata imza attı

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası elemelerinde liderlik yok

A Milli Takım, 1954 dışında sadece 2002 Dünya Kupasına grup elemeleri sonucu katılırken Avrupa Şampiyonasına 4 kez grup aşaması üzerinde katıldı. Bu finallerin iki tanesinde 2.sırada yer alıp doğrudan, iki tanesinde 2.sırada yer alıp play-off ile bir tanesinde de 3.sırada yer alıp en iyi üçüncü olarak yer aldık.

Euro 1996 / Grup İkincisi (doğrudan katıldık)

Euro 2000 / Grup İkincisi (play-off sonucu)

DK 2002 / Grup İkincisi (play-off sonucu)

Euro 2008 / Grup İkincisi (doğrudan katıldık)

Euro 2016 / Grup üçüncüsü (en iyi üçüncü)

banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k