banner158

Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance'e saldırı: 40 milyon dolarlık kayıp

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, saldırıya uğradı. Borsadan 40 milyon dolar değerinde 7000 bitcoin çalındığı bildiriliyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance'e saldırı: 40 milyon dolarlık kayıp

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 7 Mayıs'ta büyük bir hack saldırı yaşadığını açıkladı.

Binance'e göre; saldırganlar, diğer bilgilerin yanı sıra çok sayıda 2FA kodu ve API anahtarı ele geçirmek için oltalama ve virüs dahil olmak üzere birtakım taktikler kullandılar.

Borsa, saldırganların 40 milyon 700 bin dolar değerinde 7000 BTC çaldığını açıkladı.

Kurucu ve CEO Changpeng Zhao, varlıkların sıcak cüzdanlardan çalındığını ve borsanın toplam Bitcoin varlıklarının yalnızca 2'sini oluşturduğunun altını çizdi. Zhao, Binance'in diğer cüzdanlarının saldırıdan etkilenmediğini belirtti.

Binance, Zhao'nun bir haftaya kadar süreceğini tahmin ettiği güvenlik incelemesi sırasında tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak. Bununla birlikte alım satım aktif olarak çalışacak ve yatırımcılar pozisyonlarını düzenleyebilecekler.

İlk etapta ekibin Bitcoin ağında geri sarma (roll back) işlemi yapmayı düşündüğünü ifade eden Zhao, daha sonra bu plandan vazgeçti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:53
banner192