banner158

Dünya çocukları buz pistinde mücadele verdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 7 ülkeden 10 yaş altı çocukların katılımıyla düzenlenen İstanbul Buz Hokeyi Turnuvası sona erdi.

Dünya çocukları buz pistinde mücadele verdi
banner152

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Türkiye Buz Hokeyi Federasyonunun iş birliğinde Silivrikapı Buz Pisti'nde gerçekleştirilen turnuvayla uluslararası düzeyde kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda dünya çocukları buz pistinde buluştu.

Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Sırbistan, Belarus ve Bosna Hersek'ten 25 takımın katıldığı turnuva, 3 gün sürdü.

Ukrayna ekibi Krivbass'ın şampiyonluğa ulaştığı turnuvada Rusya'dan Saint Petersburg ikinci, Ukrayna temsilcisi Kryzhynka üçüncü oldu.

Turnuvanın finalini Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Celalettin Deniztoker ile lacivert-turunculu kulübün başkan vekili Enver Yılmaz, buz hokeyi şube sorumlusu Hüseyin Sevim, yönetim kurulu üyeleri Metin Kilik, Yeliz Yıldız Kökenek ve Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir de izledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 19:19