banner158
banner218

Dev derbi Avrupa basınında!

Dün akşam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi Avrupa ve Rus basınında geniş yer bulurken en dikkat çeken başlık ise, "Fenerbahçe, Galatasaray'dan puan aldı" oldu

Dev derbi Avrupa basınında!
banner216

Tüm dünyanın konuştuğu Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin oynanmasından sonra tüm dünyada olduğu gibi Rus basını da maça geniş yer ayırdı. 1-1 eşitlikle sona eren maç için Rus gazete ve spor siteleri farklı yorumlar getirdi.

Sovsport.ru, "İstanbul derbisi olan Fenerbahçe - Galatasaray maçının kazananı yok" başlığıyla yayınlanan haberde derbi mücadelesinde eşitliğin Onyekuru ve Eljif Elmas'ın karşılıklı golleriyle bozulamadığı, Galatasaray'ın bu sonuçla şampiyonluk için büyük avantaj kaybettiğini yazdı.

Neustedter üst üste dokuzuncu maçta oynamıyorRus Sport Ekspress gazetesinin haberinde Fenerbahçe'nin Galatasaray'dan puan aldığı, Fenerbahçe'nin defans oyuncusu Rus futbolcu Roman Neustedter'in Galatasaray maçıyla birlikte toplamda 9 maçtır forma giymediğine dikkat çekildi.

Haberde Fenerbahçeli Valbuena ile Galatasaray savunmasının zorlandığı ama Hasan Ali Kaldırım'ın kırmızı kart görmesinden sonra Fenerbahçe ikinci yarının tümünü 10 kişi oynamak zorunda kaldığı bilgileri verildi. Rusya'nın en çok izlenen spor kanalı Match TV'de de derbi maça geniş yer verilirken haberlerde Galatasaray'ın büyük bir fırsat teptiğine dikkat çekildi.

Avrupa'nın diğer önemli gazeteleri Fenerbahçe-Galatasaray derbisini manşetlerine çıkardı. Fransa'nın L'Equipe Gazetesi Galatasaray'ın, lider Başakşehir ile puan farkını 3'e indirme şansını kaçırdığını belirtti.

BBC de dev derbiye yer ayırırken, karşılaşmada Fenerbahçe'nin 10 kişi kalmasına rağmen kaybetmemesine vurgu yapıldı. Ve haberde "Fenerbahçe 10 kişiyle Galatasaray'ın şampiyonluk umutlarını sarstı." ifadeleri kullanıldı.

Sport News'te yer alan haberde ise Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı şampiyonluk yarışında durdurduğunu yazdı. Tartışmalı pozisyonların yaşandığı derbide ise Voetbal Galatasaray'ın derbideki hakem kararlarına öfkeli olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 16:12