banner158
banner218

Çocuk Atletizmi Semineri Samsun'da yapıldı

IAAF Çocuk Atletizmi Projesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı çalışmalarına Samsun'da gerçekleşen seminerle devam etti.

Çocuk Atletizmi Semineri Samsun'da yapıldı
banner216

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün talebi üzerine gerçekleşen seminer 30 Kasım-1 Aralık 2018 tarihleri arasında Samsun Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

Samsun'daki Çocuk Atletizmi seminerine 69 kursiyer katıldı. Seminerde kursiyerlere teori ve uygulama dersleri verilirken, uygulamada Fatih Ortaokulu'ndan 60, Mustafa Seven Anaokulu'ndan 30 olmak üzere toplam 90 öğrenci yer aldı ve eğlenceli atletizmle tanıştı.

Seminerin açılışını IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz yaptı. Ayaz, "Sağlıklı ve mutlu bir nesil yetiştirmenin yanı sıra Türk sporuna sporcu kazandıracağına inandığımız bu projeyi ülkemizin her köşesine taşımaktan, çocukları sporla tanıştırırken, onları yetiştirecek eğiticileri hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. Ayaz, "Çalışmalarda başta Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Federasyon Başkanı Fatih Çintimar ile yönetiminden büyük destek ve ilgi görüyoruz" diyerek tüm çocuklar ve Türk gençliği adına kendilerine teşekkür etti.

Seminerin ilk bölümünde, "Y" nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş dersi Proje Koordinatörü Necdet Ayaz, Antrenmana Geçişte Fizyolojik Uyum ile uygulama dersleri IAAF Çocuk Atletizmi Eğitmenlerinden Mehmet Serkan Aydın tarafından verildi.

Seminerde uygulamalı dersler yanında IAAF Çocuk Atletizmi Projesi Türkiye Koordinatörlüğü'nün projeye eklediği dersler de kursiyerlere aktarıldı. Bu bağlamda, Madde Bağımlılığı dersi Uzman Dr. Erhan Oktay, sporda ve toplum yaşamında dürüstlük ve centilmenliğin içinde yer aldığı "Fair-Play" konusunu ise öğretim görevlisi ve televizyon yorumcusu Haldun Domaç tarafından verildi.

Samsun'da Türkiye'nin büyük değerlerine vefa ödülü
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 15:15