banner158
banner218

Bülent Uygun: Elimden gelen çok bir şey yok, özür diliyoruz

Bülent Uygun: Elimden gelen çok bir şey yok, özür diliyoruz
banner216


Süper Lig'in 13. haftasıdna Beşiktaş'a konuk olan Kayserispor, sahadan 4-1'lik mağlubiyetle ayrıldı. 7 puanla 18. sırada kalan Kayserispor'da Teknik Direktör Bülent Uygun, 90 dakikanın ardından açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Beşiktaş'ı tebrik ederek başlayan Bülent Uygun, ''Bizde yaşanan kaosları, benden önceki hocalarımız dile getirmişlerdi. Ben geldiğimden beri birçok sorunu çözmeye çalışıyorum. Adebayor'a teşekkür ediyorum, çok büyük bir futbolcu. O tarzda yabancılar gelmeli.'' diye konuştu.

Yedikleri 2. golü özellikle vurgulayan Uygun, ''2. golden önce çıkan topu VAR hakemi göremedi. Öyle bir golle hepten demoralize olduk. 4. golde elle oynama durumu var, yapacak bir şey yok, mağlup olduk." dedi.

Genç oyuncuları Emre Demir ve takımdan ayrıldığını açıklayan Adebayor'a ayrı bir parantez açan tecrübeli hoca, ''15 yaşındaki Emre'ye kaptanlığı vereceğim dediğinde tepki gösterenler oldu ama bugün onu izleyenlerin zevk aldıklarını düşünüyorum. Sabır ve desteğe ihtiyacımız var. Emre, bu takımın kaptanı gibi o gemiyi limana yanaştıracaktır. Bu zor süreçte Kayserispor taraftarından, elimden gelen çok bir şey yok, özür diliyoruz, ayağa kaldıracağız, desteklerine ihtiyacımız var. Taraftar olmadan hiçbir şey olmaz. Adebayor'a çok büyük bir futbolcu. Dünya çapında biri ki Türkiye'ye o tarz futbolcuların gelmesi lazım. Yabancı oyunculara karşı olmadığımızı ama Adebayor gibi kaliteli değerlerin gelip örnek olmalarını ve gençlere bir şeyler öğretmelerini istedik." ifadelerini kullandı.