banner158
banner218

Beşiktaş'ta hedef Tamer Tuna

Şenol Güneş'in ayrılması durumunda takımı sezon sonuna kadar Tamer Tuna'ya emanet edecek olan Fikret Orman yönetimi, Tuna'nın başarısına göre yeni sözleşme yapacak. Eğer genç çalıştırıcı başarısız olursa yerine ya Sergen Yalçın ya da Mircea Lucescu gelecek.

Beşiktaş'ta hedef Tamer Tuna
banner216

GUTİ'NİN TECRÜBESİ YOK

BEŞİKTAŞ yönetimi, teknik direktör Şenol Güneş'in A Milli Takımı'nın başına geçmesi durumunda acil eylem planını hazırladı. Uzun bir teknik adam listesi hazırlayan yönetim, kulübü ve camiayı bilen bir kişiye takımı emanet etmek istemesi nedeniyle 3 isim üzerine yoğunlaştı. Şenol Güneş'in yardımcılarından Guti Hernandez'in takımı yönetecek kadar tecrübesi olduğuna inanmayan Fikret Orman‘ın, Tamer Tuna ile masaya oturduğu öğrenildi.

TFF'NİN KARARI BEKLENİYOR

GÜNEŞ'İN yardımcılığını yaptıktan sonra Göztepe ve Sivas'ı çalıştıran Tuna ile görüşen başkan Orman'ın prensipte anlaştığı bildirildi. Takımı genç teknik adama emanet etmeye hazırlanan Siyah-Beyazlı yönetimin TFF'nin Şenol Güneş hakkındaki kararına göre hamle yapacağı öğrenildi. Beşiktaş yönetimiyle anlaşan federasyonun, Ay-Yıldızlılar'ı Şenol Güneş'e sezon sonu emanet ederse tecrübeli çalıştırıcı sezonu Siyah-Beyazlılar‘da tamamlayacak.

KRİTER ŞAMPİYONLAR LİGİ

FEDERASYON‘UN, Güneş'in milli takımın mart ayındaki maçlarında göreve başlamasını istemesi durumunda ise Tamer Tuna hemen imza atacak. Sezon sonuna kadar Beşiktaş'ı çalıştıracak olan Tuna, takımı Şampiyonlar Ligi'ne götürmeyi başarırsa sözleşmesi uzatılacak. Genç çalıştırıcı başarısız olursa yeni sezon için Alanyaspor'da görev yapan Sergen Yalçın'a teklif gidecek. Yalçın'ın kabul etmez ise Mircea Lucescu ile temasa geçilecek.

(Gunes)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 09:30