banner158
banner218

Banvit Basketbol ve Bandırma Kırmızı'dan ortak açıklama

Banvit Basketbol Sportif AŞ ve Bandırma Kırmızı Basketbol Sportif AŞ'nin ortak açıklamasında, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ'nin gelecek sezondan itibaren sponsorluk desteğini çekme kararının kendileri için sürpriz olmadığı bildirildi.

Banvit Basketbol ve Bandırma Kırmızı'dan ortak açıklama
banner216

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Banvit ve Türkiye  Erkekler Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Bandırma Kırmızı kulüplerince,  Banvit'in sponsorluk anlaşmasından çekilmesiyle ilgili ortak yazılı açıklama  yapıldı.
 
Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ'nin 1994 yılından bu yana  basketbola sponsor olduğu hatırlatılan açıklamada, şirketi devralan yeni  yönetimin ise bu destekten vazgeçme kararı aldığı belirtildi.
 
Sponsorluktan çekilme kararının her iki kulüp için de sürpriz olmadığı  vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
 
"Banvit Basketbol ve Bandırma Kırmızı kulüplerimize çok uzun süredir  ana sponsor olarak destek veren Banvit AŞ'ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gönül  isterdi ki bu verimli ve pozitif birliktelik çok daha uzun soluklu olsun,  birbirlerine yakışan bu iki kurum şimdiye kadar olduğu gibi yine birlikte yol  almaya devam etsin ancak geldiğimiz noktada Banvit AŞ'nin aldığı karar,  'sponsorluğa devam etmeme' yönünde gerçekleşmiştir. Bu noktada ilk önce  belirtmemiz ve açıklığa kavuşturmamız gereken konu şudur ki Banvit Basketbol ve  Bandırma Kırmızı kulüplerimizin Banvit AŞ ile herhangi bir organik bağı  bulunmamaktadır. Şu an kullanmakta olduğumuz Kara Ali Acar Spor Salonu da dahil  olmak üzere tüm taşınmazlar ve diğer unsurlar kulübümüz mülkiyetinde kalmaya  devam edecektir. Her iki kulübümüz de resmi anlamda Banvit AŞ'ye bağımlılığı  olmayan, ayrı tüzel kişiliklerdir. Diğer bir deyişle, basketbol kulüplerimizin  tüm kararları kendi kulüp yönetim kurulları ve hisse sahipleri tarafından  alınmakta olup, bundan sonraki süreçte yaşanacak tüm gelişmelerin kararlarını  alacak olanlar da her iki basketbol kulübümüzün kendi yönetim kurullarıdır."
 
"Temaslarımıza hız vereceğiz"
 
Sponsorluk anlaşmasının bu sezon sonunda biteceği, Banvit AŞ'nin  aldığı kararın 2019-2020 sezonundan itibaren yürürlüğe gireceği aktarıldı.
 
Uzun yıllar sabırla ve yoğun emek harcanarak Türkiye'deki en  istikrarlı, en verimli organizasyonlardan biri haline getirilen her iki basketbol  kulübünün yönetimlerinin, Banvit ve Bandırma Kırmızı'nın geleceğiyle ilgili en  ufak bir kaygı duymadığı kaydedilirken, "Tüm basketbol kamuoyunun çok değerli  gördüğünü bildiğimiz organizasyonumuz, dolayısıyla her iki kulübümüz, önümüzdeki  sezondan itibaren özdeşleştiğimiz 'Banvit' markası ve ismi olmaksızın, başka  isimler ve bu organizasyonun gerçek değerini anlayarak takdir edecek başka  sponsorlarla, tabii ki ilk günkü motivasyonla yoluna devam edecektir. Bugüne  kadar olan süreçte, Banvit AŞ ile aramızdaki sözleşme ve etik kaygılarımız  nedeniyle, kulübümüze sponsorluk desteği vermek için ilgi gösteren kuruluşlarla  doğal olarak ciddi temaslarda bulunmamıştık ancak bundan sonraki günlerde bu  çalışmalarımıza, temaslarımıza hız vereceğiz." ifadeleri kullanıldı.
 
Açıklamada ayrıca, her iki kulübün de Türk gençlerine, milli takıma  hizmetine devam edeceği, Türkiye ve Avrupa'da mücadeleyi sürdüreceği, bu konuda  en ufak bir endişe duyulmaması gerektiği dile getirildi.
 
  
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:59