banner158
banner218

Ankaragücü-Medipol Başakşehir maçı Ankara dışında oynanacak

MKE Ankaragücü, Yenikent Stadı'nda oynanması planlanan Medipol Başakşehir maçının da saha zemininin elverişli olmaması sebebiyle başka bir şehirde oynanacağını açıkladı.

Ankaragücü-Medipol Başakşehir maçı Ankara dışında oynanacak
banner216

Kulüp, daha önce Yenikent Stadyumu‘nda oynanması planlanan karşılaşmanın, saha zemininin elverişli olmaması nedeniyle başka bir şehre alındığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

‘İstanbul Başakşehir FK ile 12.10.2018 tarihinde (Pazartesi) günü saat 20:00'da oynayacağımız müsabakanın yeri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Yenikent Stadyumu olarak ilan edilmişti.

Ancak TFF tarafından görevlendirilen yetkililerin Yenikent Stadyumu'nda yaptığı denetimler neticesinde saha zemininin futbol müsabakası oynamaya elverişli olmadığı rapor edilmiştir.

TFF, konuyu değerlendirmiş Yenikent Stadyumu'nda saha zemininin elverişli olmadığını gerekçe göstererek müsabakanın ilan edilen tarihte Yenikent Stadyumu'nda oynanamayacağını tarafımıza bildirmiştir.

Bu nedenle İstanbul Başakşehir FK ile yapacağımız müsabaka başka bir şehirde oynanacaktır. Müsabakanın oynanacağı şehir ile ilgili açıklamamız daha sonra yapılacaktır.‘

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 16:25