banner339
banner274

Africain taraftarı nehirde boğularak öldü

Galatasaray'ın dün gece karşılaştığı Africain takımının 19 yaşındaki bir taraftarı boğularak hayatını kaybetti. Olay bu gece iki takımın karşılaşacağı Rades Olimpiyat Stadı'nın yanından geçen nehirde gerçekleşti.

Africain taraftarı nehirde boğularak öldü
banner401
banner399

Galatasaray'ın Tunus'ta dün gece Club Africain ile oynadığı karşılaşma öncesinde kentte yaşanan feci olay konuşuluyor. Africain takımı taraftarı olan 19 yaşındaki Omar Laabidi, Olympique de Medenine maçı çıkışında olaylara karıştı.

MAÇ ÇIKIŞI KAÇTI, NEHRE ATLADI

Karşılaşmanın ardından stat dışında ortalık karışırken, genç taraftar polisten kaçtı. Kıstırıldığı yer nehir kenarıydı ve çareyi nehire atlayarak kurtulmakta aradı. Ancak talihsiz taraftarın birkaç saat sonra cesedine ulaşıldı.

'YÜZME BİLMİYORUM' DEDİ, 'ÖĞRENİRSİN' DEDİLER

Omar Laabidi'nin ailesi olayda polisleri suçlayarak dava açtı. Çocuklarının nehre atlamasının hemen öncesinde polislere “Yüzme bilmiyorum” dediğini öne süren acılı aile, polislerin “Yüzmeyi öğrenirsin” diyerek suya atlaması için kışkırttıklarını savundu.

17 POLİS YARGILANIYOR

17 polisle ilgili olarak, Africain taraftarının ölümü öncesinde kendisini kurtarmaya çalışmadıkları ve ölümde katkıları olduğu gerekçesiyle dava açıldı. Galatasaray'ın bu gece oynayacağı Rades Olimpiyat Stadı'nın yanından geçen Meliane Nehri'nde yaşanan olaylarla ilgili yargının yavaş işlediğinden şikayet eden ailenin, ülkede içişleri bakanının değişmesinin ardından sürecin hızlanacağı ümidini taşıdığı belirtiliyor.

SAĞLIK RAPORUNDA DARP İZİ

Omar Labidi'nin ailesinin avukatı olan Toumi Ben Farhat, olaya ilişkin yeni kanıtlar olduğunu, yeni sağlık raporunun nehirde boğulmadan önce şiddete maruz kaldığını gösterdiğini ifade etti, polis tarafından coplandığını dile getirdi. Ayrıca görgü tanıklarının gencin polis şiddetine maruz kaldığını söyledikleri aktarıldı. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:41
banner218