• BIST 109.050
 • Altın 153,440
 • Dolar 3,8386
 • Euro 4,5114

  SP'li gençlerden kitap

  21.04.2008 18:15
  Saadet Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Teşkilatı üyeleri “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinin son gününde vatandaşlara gül ve kitap dağıttı.
  SPli gençlerden kitap
  SP'li gençlerden kitap SP'li gençlerden kitap SP'li gençlerden kitap

  Atatürk Meydanı'nda geçekleşen etkinliğe SP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok ve gençlik kolları teşkilatı üyeleri atıldı.
  Etkinlik öncesi grup adına bir açıklama yapan SP Aydın İl Gençlik Kolları Teşkilatı Başkan Yardımcısı Levent Çelik, Kutlu Doğum Haftası kutlamalarındaki en büyük amacın İslamiyet inancını ve Hz. Muhammed'i iyi anlayıp idrak edebilmek olduğunu söyledi. Bugün Türkiye'de yaşanan toplumsal huzursuzluk ve kargaşanın en büyük nedeninin milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenememek olduğunu savunan Çelik, “Oysaki Peygamberimiz, insanları sürekli olarak hoşgörü, sevgi, birlik, beraberlik, dayanışma, kaynaşma ve güzel ahlak çağrısında bulunmuştur. Nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan ülkemizde birbirimizi iyi anlayabilir, sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet, karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma konusunda birbirimize tahammül edebilirsek ben öyle inanıyorum ki ülkemizdeki birçok olumsuzluğun önüne geçebiliriz. Günden güne kalkınıp gelişmekte olan ve dünya ülkeleri arasında saygın çizgisi ve konumu hemen her geçen gün bir kat daha artan ülkemizi çok daha iyi ve güçlü konuma getirmek ancak bu şekilde sağlanabilir. Biz Kutlu Doğum Haftası'nı bir kez daha kutlarken, örnek yaşantısında daima insanlığa huzur, mutluluk, yardımlaşma sevgi ve şefkatle yaklaşan ve güzel ahlak timsali olan Efendimizi örnek almamız gerektiğini hatırlatıyoruz” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından SP Aydın İl Gençlik Kolları Teşkilatı üyeleri tarafından, Atatürk Meydanı'ndan geçmekte olan vatandaşlara Peygamberimizi simgeleyen gül ile O'nun hayatı ve nasihatlerini içeren dini bilgilerin yer aldığı kitaplar dağıtıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim