• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  SP'den 1 Mayıs kutlaması

  01.05.2009 12:13
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Barış Soyuçok, tüm emekçilerin bayramını kutladı.
  SPden 1 Mayıs kutlaması
  SP'den 1 Mayıs kutlaması SP'den 1 Mayıs kutlaması SP'den 1 Mayıs kutlaması

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Barış Soyuçok, tüm emekçilerin bayramını kutladı.
  Başkan Soyuçok “Bayramlar inatlaşmanın ve kutuplaşmanın değil, kardeşlik ve dayanışmanın vesilesidir. Ülkemiz bir yandan dış politika da ciddi bir kuşatma altına alınmakta, öbür yandan uluslararası bir takım karanlık güçler barış ve kardeşlik ortamını bozmak için terörü yeniden hortlatmaya çalışmaktadır. Daha dün verdiğimiz 10 şehit bunun en acı örneğidir. Böyle bir ortamda enerjimizi, Taksim tartışmaları gibi kısır çekişmelere harcamak tarihi bir hatadır. Türkiye"nin ne misyonuna ne de vizyonuna yakışmamaktadır. Türkiye bu tartışmayı artık aşmalıdır” dedi.
  Soyuçok, “Saadet Partisi olarak isterdik ki; 1 Mayıs"ta Emekçilerin sorunları tartışılsın. Sosyal Güvenlik Sistemindeki aksaklıklar gündeme getirilip, çözüm yolları aransın. Sendikal hakları geliştirecek yasal düzenlemeler ele alınsın. El birliği ile emekçilerimizin alın terinin karşılığı olan bir ücreti almasını sağlayacak imkânlar oluşturulsun Ancak daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da emekçilerin gerçek gündeminin Taksim inatlaşmasının gölgesinde kaldı. Siyasi mülahazalar, ideolojik yaklaşımlarla çalışanların gerçek gündeminden uzak tutuldu. "Taksim"e gireriz" "giremezsiniz" tartışmalarıyla kutuplaşma ve gerginlik nedeni haline getirildi. Türkiye her yıl tekrar eden bu gereksiz tartışmayı artık aşmalıdır. 1 Mayıs bir an evvel kavga ve gerilim unsuru olmaktan çıkarılıp, gerçek anlamda bayram hüviyetine kavuşturulmalıdır. Yıllar önce derin bir çetenin yaptığı karanlık bir eylem yüzünden Taksim emekçilere kapatılmıştır. Oysa yönetimlerin görevi meydanları millete yasaklamak değil, o provokasyonları yapan derin çeteleri ortaya çıkarıp, cezalandırmaktır. Türkiye tarihi bir süreçten geçmektedir. Ülkemiz bir yandan dış politika da ciddi bir kuşatma altına alınmakta, öbür yandan uluslararası bir takım karanlık güçler barış ve kardeşlik ortamını bozmak için terörü yeniden hortlatmaya çalışmaktadır. Bu yılki tartışmalarda emekçilerimiz adına tek kazanım 1 Mayıs"ın resmi tatil ilan edilmesi olmuştur. Küçük de olsa atılan bu adımı kutluyor, tasarının yasalaşmasında emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Taksim tartışmalarının değil, işçi haklarının damga vurduğu, çalışanların alın terinin karşılığını aldığı, müreffeh bir Türkiye dileğiyle tüm işçilerimizin 1 Mayıs Bayramı"nı kutluyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim