• BIST 109.156
 • Altın 153,061
 • Dolar 3,8203
 • Euro 4,5092

  SP'de hazırlıklar başladı

  27.05.2008 12:45
  Saadet Partisi Aydın'da mahalli idareler toplantısında seçim çalışmaları gözden geçirildi.
  SPde hazırlıklar başladı
  SP'de hazırlıklar başladı SP'de hazırlıklar başladı SP'de hazırlıklar başladı

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, önceki gün gerçekleşen SP Mahalli İdareler Başkanları toplantısının ardından 2009 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını hız verildiğini ifade etti. Bu toplantıda devam eden son hazırlıkların gözden geçirildiğini açıklayan Özmen, “Milli Görüş önümüzdeki dönemde üçüncü büyük çıkışına yakalayacaktır” dedi.
  Milli Görüş"ün yerel yönetimlere ilk adımını 1970 yılında Nevşehir Acıgöl Belediye Başkanlığı ile attığını hatırlatan SP İl Başkanı Ömer Özmen, 1992 yılına kadar yapılan başarılı hizmetlerin ardından her seçimde başarılı olan seçim bölgesi sayısının hızlı bir şekilde arttığını söyledi. Bu başarılarının sonucu olarak 27 Mart 1994 tarihinde yapılan yerel seçimlerde başta İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri, Erzurum ve Diyarbakır Büyükşehirleri olmak üzere nüfusun yüzde 65"inin yaşadığı pek çok il, ilçe ve beldede belediye başkanlıklarını kazandıklarının altını çizen Özmen, “Hizmet ve başarının temelinde zihniyet yatmaktadır. Eğer doğru bir zihniyetiniz varsa, başarılar kendiliğinden gelir. Eğer o prensiplerden uzaklaşırsanız, başarılı olmanız mümkün değildir. Geçen dönem içerisinde koltuklarını korumak maksadıyla Milli Görüş"ten koparak, başka partilerden seçime girenler hep başarısız oldu. Çünkü başarı kişilere değil zihniyete bağlıdır. Kim Allah rızası için hakka ve halka hizmet için çalışırsa, yani Milli Görüş zihniyetinde olursa başarılı olur.Bu zihniyetinizin yada yola çıkış sebebinizin doğal sonucudur” diye konuştu.
  SP" de bir taraftan seçim hazırlıkları devam ederken diğer taraftan da il kongreleri sürecinin yürütüldüğüne değinen Özmen, birkaç ay içerisinde veya en geç yaz sonunda büyük kongrenin yapılacağını duyurdu. SP"nin yerel seçimlere yenilenmiş yüzü ile diri ve hazır halde gireceğine dikkat çeken Özmen, şunları söyledi: “SP önümüzdeki dönemde yeniden siyasetin çekim merkezi olmaya aday en önemli partisidir. Gerek söylemi, gerekse de çözüm yolları ile Türkiye"nin sorunlarını kısa sürede çözecek hem vizyonu hem de kadrosu olan bir yapısı vardır. Zira 40 yıllık siyasi birikim, tecrübe ve gençlerin dinamizmi ile kısa sürede sorunların üstesinden gelebilecek alt yapıya sahibiz. Tüm bu gerçekler Milli Görüş"ün önümüzdeki dönemde üçüncü büyük çıkışını göstermektedir. İnanıyoruz ki Milli Görüş"ün gerçek temsilcisinin SP olduğunu artık seçmenimiz ve tabanımız anlamıştır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim