• BIST 98.991
 • Altın 219,616
 • Dolar 5,5588
 • Euro 6,4154

  SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Biz bu davada Amerika'nın yanında  yer almayız

  03.12.2017 18:26
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de  görülen Hakan Atilla davasına ilişkin,  "Zerrab davası diye bir dava çıktı.  Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar.Biz bu davayı 'Amerika Türkiye'ye karşı' diye  vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için 'Biz bu davada  Amerika'nın yanında yer almayız' dedik." ifadesini kullandı.
  SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Biz bu davada Amerika'nın yanında  yer almayız
  SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Biz bu davada Amerika'nın yanında  yer almayız SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Biz bu davada Amerika'nın yanında  yer almayız SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Biz bu davada Amerika'nın yanında  yer almayız

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Saadet  Partisi Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye-ABD  ilişkilerini değerlendirdi.

  New York'ta tutuklu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı  Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davaya değinen Karamollaoğlu, şöyle devam  etti:

  "Zerrab davası diye bir dava çıktı. Neymiş? Türkiye, İran'da Amerika  ambargosuna rağmen bir takım alışverişlerde bulunmuş, ödemeleri de el altından  yapılmış, bundan dolayı da Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar. Biz bu davayı  'Amerika Türkiye'ye karşı' diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu  gördüğümüz için 'Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız' dedik."

  Karamollaoğlu, ABD'nin Türkiye'nin müttefiki olamayacağını yıllardır  söylediklerine işaret ederek, şunları ifade etti:

  Karamollaoğlu, Türkiye'nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma  olduğunu ve bundan kurtulmanın yolunun herkesi kucaklamak olduğunu bildirdi.

  Her bir ferdin farklı olduğunu, dolayısıyla sorunların farklı yollarla  çözülebileceğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

  "Bizim bir numaralı meselemiz, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Bunun  yolu, herkesi kucaklamak. Birisi gelip 'sen şunu yanlış yapıyorsun' derse, ben  onu samimi bir yaklaşım olarak kabul edip, düşünmeliyim. Fert fert biz hepimiz  birbirimizden farklıyız. Kimimiz sanata meraklıyız, kimimiz ticarete meraklıyız,  kimimiz siyasetle uğraşırız. Bir problemi de farklı şekillerde çözmeye  çalışabiliriz. Eğer farkına varırsak  bu bize zenginlik katar. Biz 'kutuplaşmadan  vazgeçelim' dediğimiz zaman 'farklı fikirler ortadan kalksın' demiyoruz. Biz  farklılığı zenginlik olarak kabul ediyoruz, kavga ederek değil, istişare ederek  meseleleri çözmek istiyoruz."

   

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim