• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Sözleşmeliye yeni yıl müjdesi

  03.01.2009 07:10
  Milli Eğitim Bakanlığı, kontenjan belirleme yetkisini milli eğitim müdürlüklerine verdi.
  Sözleşmeliye yeni yıl müjdesi
  Sözleşmeliye yeni yıl müjdesi Sözleşmeliye yeni yıl müjdesi Sözleşmeliye yeni yıl müjdesi

  Kontenjanlar kadrolu ve sözleşmeliler için ayrı ayrı belirlenecek. Böylece sözleşmeli öğretmene özür durumuna bağlı yer değiştirme şansı verildi. 

  Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde özür durumuna bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerin atanacağı okulların belirlenmesi amacıyla kontenjanların bakanlığa bildirilmesini istedi. Bakanlık, söz konusu isteğin yer aldığı genelge ile sözleşmeli öğretmenler için özür durumuna bağlı olarak yer değiştirme şansı tanımış oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Orman, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği genelgede; yarıyıl tatilinde özür durumuna bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerin atanacağı eğitim kurumlarının belirlenmesi amacıyla ILSÎS Kontenjan Modülü'nün aktif hâle getirildiğini açıkladı.

  YETKİ İL MÜDÜRLÜKLERİNDE

  Kontenjan belirleme yetkisinin sadece il milli eğitim müdürlüklerine verildiğini kaydeden Orman, “Genel Müdürlüğümüz bundan böyle il milli eğitim müdürlüklerinden alınacak ön talep kontenjan belirlenmesi yöntemini uygulayacaktır. Bu nedenle, özür durumları nedeniyle il dışından gelecekler ile il içinde yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin tercihlerinde alınacak olan eğitim kurumları ile bu kurumların kontenjanları il milli eğitim müdürlüklerince serbestçe belirlenebilecektir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim