9 günlük bayram tatili sebebiyle yola çıkan vatandaşlar, yol üzerlerindeki dinlenme tesislerindeki fiyatlardan şikayet etti. Bayramı fırsat bilen dinlenme tesisleri ve restoranların fiyatları artırdığı iddia edildi.

Bayramı fırsat bilen dinlenme tesisleri ve restoranların fiyatları artırdı.

Türkiye gazetesinden Kaan Zenginli'nin haberine göre normal şartlarda şehir içi veya AVM'de bulunan bir restoran zincirinin menü fiyatı ile otoban kenarında yer alan aynı restoranın menü fiyatları arasında yüzde 30-40 fark olduğu ortaya çıktı.

Fiyatlardaki artışın dönemsel olduğu belirtilirken, ünlü bir köftecide bir porsiyon köfte, salata ve içeceğin 190 TL olduğu belirtildi. Yine başka bir dinlenme tesisinde bir porsiyon böreğin 60 TL, çayın 15 TL ve kahvenin 25 TL olduğu konusunda şikâyetler paylaşıldı.

ÜCRETLİ TUVALET İSYAN ETTİRDİ

İnternetten yapılan paylaşımlarda tuvalet ücretlerine de dikkat çekildi. 3 lira ile 5 lira arasında fiyat isteyen işletmeler olduğu ifade edildi.

Kamu bankaları Rus ödeme sistemi Mir'den çıktı Kamu bankaları Rus ödeme sistemi Mir'den çıktı

Öte yandan otobüs şirketlerinin belli dinlenme tesisleri ile anlaştıkları ve yolcuları özellikle bu tesislere götürdükleri iddia edildi. Tesislerdeki ücretli tuvaletlerin yasadışı olduğu söylenildi. Bir şikâyet ise oldukça dikkat çekti.

Dinlenme tesisine girerek sıcak çeşme suyu isteyen kişiden 20 TL ücret talep edildiği paylaşıldı. Tatilciler sosyal medyada “Zaten otel fiyatları pahalı, kumsalda şezlong fiyatları 100 TL, bir lahmacun 80 TL. Bari yolda ucuz yemek yiyelim”yorumları yaptı.

HER TÜRLÜ ŞİKÂYET VAR

Şikâyetler sadece fahiş fiyatlarla sınırlı kalmadı. Tuvaletlerin pis olması, bazı tesislerde mescit bulunmaması, mescit bulunan tesislerdeki halıların kokması, çalışanların kaba davranışları gibi konularda gündeme getirildi.