Forvet bölgesi için bir numaralı adayı Alexander Sörloth olan Beşiktaş, Norveçli golcüyle görüşmelerini sürdürüyordu. Sörloth'un siyah-beyazlılardan talep ettiği maaş ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika: Fenerbahçe'de gündem transfer! Nicolas de la Cruz, Haris Seferovic ve Emirhan Acar... Son Dakika: Fenerbahçe'de gündem transfer! Nicolas de la Cruz, Haris Seferovic ve Emirhan Acar...
La Liga ekibi Real Sociedad’da kiralık olarak görev yapan Alexander Sörloth'un menajeri Morten Wivestad’ı İstanbul’a getiren ve yüz yüze görüşme gerçekleştiren idarecilerin yaptığı bu önemli toplantının detayları ortaya çıktı.

Fanatik'in haberine göre; Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı’yla görüşen Wivestad’ın, oyuncusu için 3.5 milyon Euro’luk maaş talebinde bulunduğu ve ek olaran Leipzig’in de 8 milyon Euro’luk bonservis istediğini ilettiği kaydedildi.

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı’nın da yapılan görüşmede önce Morten Wivestad’ı dinlediği ardından birinci golcü olarak belirledikleri rakamın 2.2 milyon Euro olduğunu söylediği öğrenildi. Bu rakama özel bonusların da eklenip daha üst seviyeye çekilebileceğini ileten Kazancı’nın, bonservis için ise 6 milyon Euro seviyesine kadar çıkabileceklerini ve sözleşmeye sonraki satıştan pay maddesini de ekleyebileceklerini söylediği öğrenildi. Tarafların, olumlu geçen fikir alışverişi sonrasında ayrıldığı ve görüşmelerin ilerleyen günlerde devam edeceği ifade edildi. Öte yandan Wivestad’ın Fenerbahçe’yle de görüşme halinde olduğu söyleniyor.