• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Sonunda muradına erdi!

  22.03.2009 11:18
  Baykal’a ’APS ile gidecek’ diyen vali merkeze alınıyor
  Sonunda muradına erdi!
  Sonunda muradına erdi! Sonunda muradına erdi! Sonunda muradına erdi!

  AYDINPOST HABER SERVİSİ- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"a "Kendi partisi veya halk, Sayın Baykal"ı APS ile gönderecektir" diyen Aydın Valisi Mustafa Malay"ın merkez valiliğine çekileceği öğrenildi.

  İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Malay"ın merkeze gelmek için dilekçe verdiğini hatırlatarak, "Kararname hazırlanıncaya kadar Bakan"ın onayı ile geçici olarak merkeze alınması için çalışma başlatıldı" dediler.

  Bakanlar Kurulu"ndan atılmıştı

  İsmet Sezgin"in İçişleri Bakanlığı döneminde ilk kez Şırnak"a vali olarak atanan Malay, SHP-DYP koalisyon hükümeti sırasında dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı Onur Kumbaracıbaşı ile polemiğe girmişti. Malay, kamuya işçi alımında siyasi kayırmacılık yapıldığı, para alındığı ve PKK"lıların işe sokulduğu iddiasında bulunarak Kumbaracıbaşı"nı hedef almıştı. SHP"lilerin sert çıkışı üzerine Ankara"ya çağrılan Malay, 11 Şubat 1993"deki toplantıda da aynı iddiaları yineleyince Bakanlar Kurulu toplantısından çıkarı çıkarılmıştı.

  Kuş gribinde de öne çıktı

  SHP"lilerin baskısı üzerine merkeze çekilen Malay, AKP hükümetince yeniden valiliğe atandı. Ordu, Erzurum ve son olarak Aydın Valiliği"ne atanan Malay, kuş gribinin yaşandığı günlerde de gündeme oturdu. Valilik konutunda 13 tavuk ve 9 güvercin beslediğini anlatan Malay, "Ben tavuk eti de yumurta da yiyorum. Kuş gribi bile olsa hiçbir şey olmaz" demişti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim