Milyonlarca asgari ücretli çalışanı yakından ilgilendiren gelişme bugün gün içinde yaşanacak. Uzun süredir Türkiye'nin gündemlerinden birisi olan asgari ücrete zam konusunda devreye geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girmesinin ardından pek çok kişi bugün yapılacak açıklamaya döndü. 

Bugün saat 12:00'da açıklanması beklenen asgari ücret zammı ile ilgili milyonlarca kişi nefesini tuttu. TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon oranı doğrultusunda asgari ücrette bir karara gidilecek. Son olarak Temmuz ayında 5 bin 500 TL olan asgari ücretle ilgili olarak rakamlar tahmin edilmişti. Asgari ücretin açıklanmasına saatler kala Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım dikkat çekti.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM GELDİ!

Milyonlarca kişi asgari ücret zammının açıklanmasını bekliyor. Vatandaşların yükselen enflasyon ve artan dolar kuruna bağlı olarak yaşamı etkilenirken asgari ücrete zam gelmesi bekleniyor. Uzun süredir beklenen zam oranı ile ilgili ekonomistler de dahil olmak üzere birçok rakam verilirken bugün verilecek net karar merak ediliyor. 

Asgari ücretin açıklanmasına dakikalar kaldı! Nefesler tutulurken nefes kesen paylaşım geldi!

Asgari ücrette gerçekleşen artış ile birlikte vatandaşları yakından ilgilendiren bir paylaşım gerçekleşti. Asgari ücretin açıklanmasına oldukça kısa bir süre kala sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Siz üretin, biz enflasyonla mücadele ederiz… Sıradaki Dosya: Asgari Ücrete Azami Fedakârlık!” ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımda bulundu. 

Fed'in takip ettiği enflasyon göstergesinde soğuma Fed'in takip ettiği enflasyon göstergesinde soğuma

BUGÜN AÇIKLANACAK!

Yaşanacak asgari ücret artışıyla ilgili milyonlarca isim rakamlar arasında kaybolurken sık sık tahminler gelmişti. Asgari ücrette yaşanacak zam ile ilgili 9 bin TL, 8 bin 500 TL gibi rakamlar belirtilmişti. Komisyonun 3 kez toplanmasının ve bir sonuç elde edememesinin ardından devreye Cumhurbaşkanı Erdoğan girerken bugün açıklanacak rakam merakla bekleniyor. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılmış olan paylaşım ile birlikte “Siz üretin, biz enflasyonla mücadele ederiz… Sıradaki Dosya: Asgari Ücrete Azami Fedakârlık!” ifadeleri oldukça dikkat çekti. Bu paylaşım asgari ücreti tatmin edecek bir miktarda yükseliş göstereceğini düşündürdü.