Asgari ücretin kaderi bugün belli oluyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün zam oranına ilişkin kararı alması ve sonrasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zam oranını açıklaması bekleniyor. Asgari ücret zammıyla birlikte birçok kişiyi ilgilendiren değişiklikler yaşanacak. Sadece asgari ücretli değil, emekli, çalışan, emekli olmak isteyen, stajyer, engelli gibi birçok kesim yeni maaş ve primleri öğrenmiş olacak.

Dünya çapında artan enflasyon nedeniyle maaşlara iyileştirme ve artışlar yapılmaya başlandı. Türkiye’de sayıları 6 milyona yaklaşan asgari ücretliler için bugün zam oranının belirlenmesi ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün toplanarak oy birliği ile yeni asgari ücreti belirleyecek. Masada işçi, işveren ve devlet tarafı yer alacak. Her kesimin farklı talepleri olacak ve ortak bir fikir ile yeni asgari ücret belirlenmiş olacak. İşçi ve işveren tarafı SGK primlerinden devletin fedakarlık yapmasını ve bununla birlikte bir zam oranının belirlenmesini talep ediyor.

MEVCUT ASGARİ ÜCRET 4253 LİRA