Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem felaketinde saatler geçtikçe acı bilanço ağırlaşıyor. Türkiye'yi hüzne boğan felakette binlerce bina yerle bir oldu. Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Diyarbakır, Mersin ve birçok ilde hissedilen şiddetli sarsıntının ardından enkaza dönen binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremin üstünden günler geçmesine rağmen umutlar halen tükenmiş değil... 

İstanbul'da Kar kapıya dayandı: Donacağız İstanbul'da Kar kapıya dayandı: Donacağız

11 YAŞINDAKİ NEHİR KURTARILDI

Kahramanmaraş'ta devam eden arama-kurtarma çalışmaları sırasında sevindiren bir haber daha geldi. Çöken binanın altında kalan 11 yaşındaki Nehir, ekipleri sıkı çalışmasının ardından sağ olarak çıkarıldı. Minik Nehir, ekipler tarafından ambulansa bindirildikten sonra en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirildi.

İLK İSTEĞİ SU OLDU

Bilinci açık olan ve kendisine ulaşıldığında su isteyen küçük kız ambulansa bindirilirken, ismini soran ekiplere Nehir Narlı cevabını verdi. Küçük kız ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ANNE VE BABASI DA SAĞ ÇIKARILDI

Arama-kurtarma ekiplerinin enkazdaki çalışmalarını devam ediyor. Bölgedeki son gelişmeleri anlatan TGRT Haber muhabiri Paşa Alyurt'un aktardığı bilgilere göre, Nehir'in çıkarıldığı enkazda iki kişiyle daha iletişime geçildiğini aktardı. Nehir'in annesi Şule ve babası Derviş Narlı da enkazdan sağ çıkarıldı.