AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında düzenlenen saldırıyla ilgili CNN Türk'e konuştu.

Seçim güvenliğine vurgu yapan Çelik "Seçim sürecindeyiz. En önemli konulardan birisi seçim güvenliği. Yaralı vatandaşımıza geçmiş olsun diliyorum. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Emniyetimiz işin başındadır. Bu eylemi gerçekleştirenlerin yakalanacağından şüphemiz yoktur. Türkiye her zaman olduğu gibi sokakları sandıkları güvenli bir şekilde seçim sürecini tamamlayacaktır. Tüm güvenlik güçlerimiz işinin başındadır. Herkes işin başındadır. Vatandaşımızın yaralanmasını sebebiyle son derece üzüntülüyüz. Ama şundan kimsenin şüphesi olmasın tüm siyasi partiler sokaklarda rahatça seçim çalışmalarına devam edebilecektir." diye konuştu.

Saldırın terör saldırısı olup olmadığına dair bir soruya cevap veren Çelik, Erken konuşmamak lazım. Emniyet güçlerimiz işin peşindedir. Failler yakalandıktan sonra belli olacaktır. Adi boyutu da olsa başka boyutu da olsa Türkiye bunu engelleyecek kapasitedir. Kısa süre içerisinde belli olacağını düşünüyoruz. Bu eylemin arka planını henüz bilemiyoruz. Önceki eylemlerden bahsediyorum. Türkiye güvensiz bir ülke olarak göstermeye çalışırlar. Bunların yaymaya çalıştığı havayı güvenlik güçlerimiz yok etmektedir. Mafyaların da bertaraf edildiğini gördük. Türkiye güvenli bir ülkedir ve Türkiye yüksek standartlı olarak seçimlere gidecektir" dedi.