Transfer döneminin sona ermesine sayılı saatler kala tarihi bir transfer operasyonuna imza atan Galatasaray, bir gecede 5 transfer birden yaptı. KAP bildirimlerinin arka arkaya geldiği gecenin ardından Icardi, Ross, Rachica, Mata ve Yusuf Demir transferlerinin maliyetleri ortaya çıktı. Öte yandan transfer operasyonunu henüz bitirmeyen Galatasaray'da son dakika ames Rodriguez & Adama Traore gelişmeleri yaşandı.

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, transfer döneminin sona ermesine saatler kala tarihi bir transfer operasyonuna imza attı. Sarı kırmızılı ekip, dünyaca ünlü transferleri arka arkaya açıkladı ve gece yarısı İstanbul'a arka arkaya uçaklar indi.

Yabancı transferinde açılışı Sergio Oliveira, Haris Seferovic ve Leo Dubois ile yapan, ardından Lucas Torreira ve Dries Mertens’i kadrosuna katan sarı kırmızılılar, dün gece Mauro İcardi’yi duyurduktan sonra Avrupa’dan dört transfer daha yaptı.

Galatasaray, uzun süredir kadrosuna katmak için uğraş verdiği PSG'nin golcüsü Mauro Icardi ile görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi. Yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Mauro Emanuel Icardi Rivero’nun geçici transferi konusunda kendisi ve Paris Saint-Germain Football Club ile resmi görüşmelere başlanmıştır." denildi.