Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyareti dönüşünde medya temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali'yle ilgili "Bu hususları, Rus tarafıyla görüşmelerimizde bir kez daha ele aldık. ‘25 bin kişi şu anda çalışmıyor. Burası kapatıldı’ gibi ifadeler söyleniyor. Böyle bir şeyi ben de kabul etmedim, Rus tarafı da kabul etmiyor. Çalışıyorlar." dedi.

500 milyonluk vurgun! Süleyman Kocabaş para yatıranları suçladı: Ben mi kredi al dedim 500 milyonluk vurgun! Süleyman Kocabaş para yatıranları suçladı: Ben mi kredi al dedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi ziyareti dönüşünde Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'le gerçekleştirdiği zirveyle ilgili medya temsilcilerine şu değerlendirmelerde bulundu:

Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in davetine icabetle Soçi’ye yaptığımız çalışma ziyaretini olumlu, başarılı bir şekilde tamamladık. Sayın Putin’le 19 Temmuz’da Tahran’da bir araya gelmemizin ardından Soçi’de ikili ilişkilerimizi ve uluslararası meseleleri etraflıca değerlendirdik. Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyimizin müteakip toplantısını Türkiye’de yapmak üzere Sayın Putin’e davetimi gerçekleştirdim.

"PUTİN'LE GÜVEN VE SAYGIYA DAYALI ORTAK ANLAYIŞ İLİŞKİLERİMİZİN TEMİNATI"