Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. Kolordo Komutanlığı'nda Askerler ile İftar Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Çanakkale Zaferi'yle ilgili konuşan Erdoğan, sadece bir deniz zaferi olmadığını, bir milletin küllerinden yeniden doğuşunu simgeleyen diriliş ruhu olduğunu söyledi.

Yüzde 20 yerli milliye sahipken şimdilerde ise yüzde 80 yerli milli olarak silah ve mühimmata sahip olunduğunun altını çizen Erdoğan, "Bunu ilerilere taşımak zorundayız" dedi.

Sınır ötesi operasyonlara ilişkin de konuşan Erdoğan, isim vermeden operasyonlara karşı çıkan ABD ve Avrupa ülkelerini hedef aldı. Erdoğan, "Irak sınırını bu yaz garanti altına alacağız. Suriye'de yarım kalan işimizi bitireceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Çanakkale sadece bir deniz zaferi değildir. Bir milletin küllerinden yeniden doğuşunu simgeleyen diriliş ruhudur. Yok edilmek istenen bir milletin kıyamıdır. Çanakkale zaferi Türkiye Cumhuriyet Devleti'nin doğrudan büyüten ruh olmuştur. Asker millet olarak nam salmış bir milletin mensupları olarak şehadet şuurunun zayıflamasına müsaade edemeyiz.

"İKİNCİ UÇAK GEMİSİNİ YAPMA KARARLILIĞIMIZ VAR"

Güçlü bir orduya sahip olmak tercihten öte mecburiyettir. Biz caydırıcılığını en yüksekte tutması gereken bir milletiz, bir orduyuz. 20 sene önce biz yüzde 20'lerdeydik, şimdi yüzde 80'lerdeyiz. Yüzde 20 yerli milliye sahipken yüzde 80 yerli milli olarak silahımıza mühimmatımıza sahibiz. Bunu ilerilere taşımak zorundayız.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı - 1. Resim

"ELİN OĞLU YAPAR DA BİZ NİYE YAPMAYALIM"

Uçak gemimizi yaptık, yetmez diyoruz. İkinci uçak gemisini yapma kararlılığımız var. İnsansız uçaklarımız ortada. Tek koldan çalışmıyoruz. Denizin altında da insansız denizaltıları yapma gayreti içindeyiz, bunu da başaracağız. Elin oğlu yapar da biz niye yapamayalım.

CHP'yi bayramdan sonra fırtınalı günler bekliyor CHP'yi bayramdan sonra fırtınalı günler bekliyor

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı - 2. Resim

SINIR ÖTESİ OPERASYON MESAJI

(Sınır ötesi) Ne işiniz var orda' diyenlere karşı cevabımız orada yaptığımız operasyonlardır. Teröristan kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Irak sınırını bu yaz garanti altına alacağız. Suriye'de yarım kalan işimizi bitireceğiz

Can çekişen ve bitme noktasına gelen bu kiralık katil sürülerinin yeniden palazlanmasına, milletin başına tekrar bela olmasına izin vermeyeceğiz. Amacımız evlatlarımıza terörün karanlık gölgesinden tamamen kurtulmuş, yolu da bahtı da aydınlık bir Türkiye teslim etmektir"