Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen iftar programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

'40 bine yakın kardeşimizin şehit edildiği Gazze'de son asrın en vahşi soykırımlarından biri yaşanıyor. Uluslararası kurum ve kuruluşlar Gazze'de bir kez daha sınıfta kaldı. Bu süreçte kabul edelim ki İslam dünyası da iyi bir sınav veremedi. İsrail'e katliamlarını yapabilmesi için mühimmat desteği veren Batılı ülkelerin münafıklığı, Gazze'yi dünyanın en büyük çocuk-kadın kabristanına çevirdi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - 1. Resim

''TÜRKİYE, TÜM İMKANLARIYLA GAZZE'Lİ KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIKMAKTADIR''

Ülkemizde kimileri Filistin Gazze diye bir yerin varlığından ilk kez 7 Ekim'de haberdar olmuş olabilir ama biz bu mücadeleye buradaki yol ve dava arkadaşlarımızla birlikte ömrümüzü adadık. Dünyada hiçbir siyasetçinin yapmaya cesaret edemediği dik duruşu bundan 15 sene önce 'One minute' diyerek açıkça ortaya koyduk. Türkiye, tüm imkanlarıyla Gazze'li kardeşlerine sahip çıkmaktadır. Yalanlar, çarpıtmalar bu hakikatin üstünü asla örtemez. İsrail'in sadece İsrail olmadığını, gerisindeki onlarca destekçisiyle bambaşka bir denklemi ifade ettiğini görmeyenin aklına da vicdanına da şaşarız. Türkiye, tüm imkanlarıyla Gazze'li kardeşlerine sahip çıkmaktadır. Yalanlar, çarpıtmalar bu hakikatin üstünü asla örtemez.

İYİ Parti’de tansiyon yükseldi! Dikkat çeken 46. madde detayı: Akşener'e kapalı ancak... İYİ Parti’de tansiyon yükseldi! Dikkat çeken 46. madde detayı: Akşener'e kapalı ancak...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - 2. Resim

''BUNLAR TAM ZAMANLI DEĞİL YARI ZAMANLI MESAİ EHLİYDİLER''

Şehirlerimizi belediyecilik hizmetlerinde ileriye götüremedikleri gibi beceriksizlikleriyle bir nevi fetret devrine soktular. Bunlar tam zamanlı değil yarı zamanlı mesai ehliydiler. Kendi şahsi reklamlarına verdikleri ehemmiyetin yarısını şehrin kördüğümü haline gelen sorunların çözümüne vermediler. Bırakın yeni projelere, eserlere imza atmayı, ulaştırma başta olmak üzere birçok alanda tıkır tıkır işleyen sistemleri bile bunlar bozdu. Utanmadan, sıkılmadan üst geçitlerin gövdesine 'İsrafı bıraktık' diyor. Hangi israfı? Sadece sizin malum mahfillere harcadığınız rakamlar bilinir gibi değil"