Siyah beyazlılar, dünyaca ünlü futbolcu ve kulübüyle hemen her konuda anlaşma sağladı. Dele Alli’nin transferini büyük ölçüde bitiren siyah beyazlıların 1-2 gün içinde futbolcuyu İstanbul’a getirip sözleşme imzalaması bekleniyor. Beşiktaş yönetimi ayrıca stoper, orta saha ve sağ kanada da birer takviye yapmayı planlıyor.

Beşiktaş yönetimi, uzun süredir peşinde olduğu Dele Alli transferinde mutlu sona çok yaklaştı... Kulübü Everton ile yapılan kiralama görüşmelerinde yaşanan ufak pürüzler nedeniyle askıya alınan transfer nihayet imza aşamasına geldi. İngiliz on numaranın ardından Everton ile de hemen her konuda anlaşma sağlandı. Şu an için çözülmeyen tek pürüzün satın alma opsiyonunda olduğu öğrenildi.

SATIN ALMA OPSİYONU GÖRÜŞÜLÜYOR

Everton, futbolcunun bonservis bedelinin, Ocak 2023’te satın alınması durumunda 6 milyon Euro, Haziran 2023’e ertelenmesi halinde 8 milyon Euro olarak belirlenmesini istiyor. Beşiktaş ise her iki durumda 6 milyon Euro olmasını talep ediyor. Tarafların 1-2 gün içinde bu konuda da anlaşma sağlamaları bekleniyor. Kulüplerin anlaşmasının ardından Dele Alli İstanbul’a gelerek sözleşme imzalayacak.