İGA CEO’su Kadri Samsunlu görevden alındı İGA CEO’su Kadri Samsunlu görevden alındı

Aktarılan son dakika haberinin detaylarına göre Çorum’un Sungurlu ilçesi Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı yaptığı dönemde kasada oluşan açık nedeniyle açılan davadan ceza çıktı. Belediye Başkanı Şahiner, bu sebeple görevinden uzaklaştırıldı.

KASADA 167 BİN TL’LİK AÇIK ÇIKMIŞTI

Çorum Sungurlu’nun İYİ Partili Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner hakkında dava açılmıştı. Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlık yaptığı dönemde kasada oluşan 167 bin TL’lik açık ile ilgili açılan davada karar çıktı. Şahiner’e görevi kötüye kullanması sebebi ile 47 gün görevden uzaklaştırma cezası verildi.

T24’ün aktardığı habere göre Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Avukatı Sefa Dağhan Şahiner’in Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nı yaptığı dönemde kasada açık çıkmıştı. Bu sebeple açılan davada aldığı ceza mahkumiyeti sebebi ile görevinden uzaklaştırıldı.

DAVA AÇILMIŞTI

Daha önce aktarılan habere göre müfettişlerin hazırladığı raporla Cumhuriyet Savcılığı’na dönemin TSO Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Genel Sekreter Mehmet Fenercioğlu hakkında suç duyurusunda bunuldu. Şahiner ve Fenercioğlu için “zimmet” suçundan 5 yıldan 12 yıla kadar haklarında Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.