Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nın ilk gününde İstanbul, Ankara ve İzmir dahil çok sayıda kent için sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Marmara’nın güneydoğusu ile Kütahya'nın kuzey ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. İşte 9 Temmuz cumartesi günü hava durumu raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Gümüşhane ile Artvin, Rize ve Trabzon'un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkların önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI