• BIST 109.330
 • Altın 156,188
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Söke'ye diş hastanesi

  02.07.2009 13:58
  Söke-Milas Karayolu üzeri Söke Ticaret Borsası karşısında temeli atılan Söke’nin ilk ve Ege Bölgesi’nin en kapsamlı özel ağız ve diş sağlığı hastanesinin 2010 Mart ayında hizmete girmesi planlanıyor.
  Sökeye diş hastanesi
  Söke'ye diş hastanesi Söke'ye diş hastanesi Söke'ye diş hastanesi

  Söke-Milas Karayolu üzerinde yapımına başlanılan özel diş hastanesinin 2010 yılı mart ayında hizmete girmesi planlanırken ilk etapda 40"ı diş hekimi olmak üzere 150 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. 2 Bin metrekare alana yapılan Atlas Dent Ağız ve diş Sağlığı hastanesi"nin bodrum katı dahil 5 kattan oluşacağı belirtildi. Son model teknolojik donanıma sahip olacak hastanenin 6-8 milyon TL"ye mal olacağı öğrenildi.
  Temel atma töreninde konuşan Atlas Dent Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Selami Alkan, bölgede sağlık alanında yapılan yatırımların arkasının gelmesini dileyerek; “Gönlümüzden geçen bu bölgenin özel sağlık yatırımlarının yer aldığı sağlık merkezi zincirlerinden oluşan bölge haline gelmesidir” dedi.
  Atlas Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hastane Baştabibi Diş Hekimi Fatih Kurşunlu hizmete girecek olan özel ağız ve diş sağlığı merkezinde başta ortodonti tedavileri olmak üzere geniş bir hizmet alanının bulunacağını söyleyerek; ”Günde 500 hastaya hizmet verecek kapasitede planlanan merkezimizde, bölgemizde bulunan yerli ve yabancı turistlere yönelikde hizmet sunmak arzusundayız” diye konuştu.
  Söke Kayamakamı İsmail Demirhan ise, istihadama yönelik yapılacak her türlü yatırımın arkasında olduklarını söyledi. Demirhan; ”Söke de yatırım için potansiyel var. Bunu harekete geçirecek itici güce ihtiyaç var. Geçtiğimiz günlerde Fakültenin temelini attık, ümit edereim ki aynı mutluluğu Söke OSB"de de yaşarız. Coğrafi konum itibariyle Bodrum, Didim Kuşadası gibi turizm üçgeninin ortasında yer alan Söke"ye başka yatırımlarında geleceğinden ümitliyim. Kim bu yönde bir çivi çakarsa biz onun yanındayız. İlçenin kalkınması için istihdama yönelik bu tür özel yatırımları önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.
  Söke Müftüsü Halil Mevlütoğlu"nun okuduğu duaların ardından Atlaz Dent Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi"nin temeli ilk harç Kaymakam İsmail Demirhan"nın beton dökme mikserinin butonuna basması ile konuldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim