Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sahil yolu projesi yoğun ilgi görüyor Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sahil yolu projesi yoğun ilgi görüyor

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’ın Söke ilçesinde, tarlalarda sezon hazırlıkları devam ederken, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü drone ile ilaçlama konusunda üreticileri uyardı.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde personeller saha çalışmalarına aralıksız devam ederken, bir yandan da üreticileri uyararak, bilgilendirmelerde bulunuyor. Bu çerçevede Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, drone ile ilaçlama konusunda paylaşım yaparak üreticileri uyardı. Yapılan paylaşımla beraber üreticilere, özellikle yakın etkili tarlaların drone ile ilaçlanırken tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan “Dikkat” başlıklı paylaşımda “Hava araçları ile (drone) zirai mücadele mevzuatı henüz tamamlanmadığından, üreticilerimizin drone ile ilaçlamalarda dikkatli olmaları, özellikle yakın ekili tarlaların olumsuz etkilenmemeleri için tedbirli olmalarını önemle hatırlatırız” ifadeleri yer aldı.