• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Sökeli işadamları tek çatıda

  25.03.2008 20:13
  Sökeli iş adamlarının bir araya gelerek oluşturdukları Söke İş Adamları Derneği törenle hizmete açıldı.
  Sökeli işadamları tek çatıda
  Sökeli işadamları tek çatıda Sökeli işadamları tek çatıda Sökeli işadamları tek çatıda

  Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Şahin İlgi'nin yaptığı SİDER'in yönetim kurulu Seli Yakanoğlu, Metin Akbulut, Çetin Yavuz, Mehmet Uyguntüzel, Fazıl Ersoy ve Selami Alkan'dan oluşuyor.
  2005 yılından bu yana hız kesmeden sürdürdüğü faaliyetlerle adından kısa sürede söz ettiren Türkiye Sanayicileri ve İş Adamları Konfederasyonu (TUSKON)'na bağlı faaliyetlerini sürdüren Ege ve Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu (ESİDEF)'na bağlı SİDER Söke'de yapılanmasını tamamlayarak faaliyete geçti.
  SİDER'in yapılan açılış törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, Söke İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, ESİDEF Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Serin, EGAFED ve SÖGİAD Başkanı Efkan Ceylan, çok sayıda davetli ve iş adamı katıldı.
  Açılışta konuşan SİDER Yönetim Kurulu Başkanı Şahin İlgi; “TUSKON'un Türkiye ekonomisine çok büyük katkıları var. Bu piramidin içinde Söke olarak biz de bir taş olmak istedik. Sökeli iş adamları olarak bölgemiz için faydalı işler yapmak ve güç birliği oluşturmak üzere yola çıktık” dedi. Şahin İlgi; Diğer iş adamları dernekleri ile rekabet oluşturmak için değil tam tersine güç birliği oluşturmak için SİDER'i kurduklarını ifade etti.
  Üye sayılarının 2 bine ulaştığını söyleyen ve 20. şubelerini Söke'de açtıklarını söyleyen ESİDEF Başkanı Ramazan Davulcuoğlu; “Sökeli iş adamları ESİDEF-TUSKON bandını kullanarak yerelden küresele doğru gidecek. Gelişmiş ülkelerde sivil toplum kuruluşlarının etkin olması gerekiyor. AB uyum yasaları sürecinde gelişmeler sivil toplum kuruluşlarının önemini arttırmaktadır. Söke tarım alanında önemli bir bölge. Söke'ye hizmet etmek için kendilerine vazife çıkaran iş adamlarımızı başardıkları oluşumdan dolayı kutluyorum” dedi.
  Eskiden devletin üretim sahaları açarak sanayileşmeyi sağladığını ve buna örnek olarak Nazilli Basma fabrikasını gösteren Aydın Valisi Mustafa Malay; “Günümüzde girişimci iş adamları o kadar gelişim gösterdi ki günümüzde devletin yapamadığını yapmaya başladı. İş adamlarımız güç birliği kurarak dünyaya açılıyorlar. Ekonominin kalkınması için ülkenin müteşebbis insanlara ihtiyacı var. Kaliteli üretim için yurt dışına açılmak zorundayız. SİDER Aydın ve Sökemiz başta olmak üzer tüm ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.
  Yapılan konuşmalar sonrasında kurdele protokol tarafından kesilerek açılış gerçekleştirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim