• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Söke'de olağan genel kurul

  20.02.2009 22:30
  TARİŞ Söke 1079 Nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi 2007/2008 iş yılı olağan genel kurulu yapıldı.
  Sökede olağan genel kurul
  Söke'de olağan genel kurul Söke'de olağan genel kurul Söke'de olağan genel kurul

  643 ortağından 99 genel kurula katılmaya haiz ortağı bulunan TARİŞ Söke Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi"nin olağan mali genel kurulu, çok az sayıda ortağın katılımı ile TARİŞ salonunda gerçekleştirildi. Genel kurulda TARİŞ Söke Pamuk Kooperatifi Başkanı Ekrem Sert Divan Başkanlığını yaparken; kooperatif ortakları Durmuş Coşkun ve İsmet Aşçı divanda yer alan diğer isimler oldu.
  Genel Kurul"da konuşma yaparak kooperatif faaliyetleri ile ilgili bilgi veren kooperatif Başkanı Mehmet İz, önümüzdeki dönemde planlanan projeler ile kooperatif faaliyetlerinin hız kazanacağını söyledi. Geçtiğimiz yılın zeytinde yok yılı olmasına rağmen üreticilerin mağdur olmaması için işletmeleri faaliyete geçirdiklerini belirten TARİŞ Söke 1079 Nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İz; ortaklardan kooperatiflerine sahip çıkmalarını istedi. Bölgede TARİŞ"in olmadığı dönemlerde alınan sıkma ücretleri ve hak yağ oranlarının üreticiyi mağdur edecek düzeye geldiğini, TARİŞ"in piyasada denge getirdiğini dile getiren Başkan Mehmet İz; TARİŞ Söke Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifi yönetimi olarak yeni projelerin gündemde olduğunu söyledi.
  Önümüzdeki dönemde yemeklik zeytin almayı planladıklarını belirten TARİŞ Söke 1079 No.lu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet İz; “Kooperatif olarak mart ayında budama kursu düzenleyeceğiz. Bölgedeki firmalar ile görüşerek firma adına arpa, buğday, mısır ve ayçiçeği ürünlerini almayı düşünüyoruz. Ayrıca bölgede Akyeniköy-Dalyan mahallesinde bulunan ve hazine adına kayıtlı olan arazinin49 yıllığına kiralanarak, birliğimiz ve diğer birlik ürünlerinin pazarlanması için işletme açılması yönünde projemizi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim