• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Söke'de kongre hazırlıkları

  14.10.2008 15:45
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe teşkilatında 2 Kasım günü yapılacak olağan genel kurul için hazırlıklar devam ediyor.
  Sökede kongre hazırlıkları
  Söke'de kongre hazırlıkları Söke'de kongre hazırlıkları Söke'de kongre hazırlıkları

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe teşkilatında 2 Kasım günü yapılacak olağan genel kurul için hazırlıklar devam ediyor. Partililerden Mehmet Uyguntüzel"in de adaylığını açıklaması ile kongrede aday sayısı 3"e yükseldi.
  Eski İlçe Başkanı Kemal Özbek ve Yönetim Kurulu üyesi Namık Yıldırım"dan sonra eski ilçe Başkanlarından sanayici iş adamı Mehmet Uyguntüzel düzenlediği toplantı adaylığını açıklayan 3. isim oldu.
  Esnaf Odaları Mehmet Ali Akkar tesislerinde düzenlenen basın toplantısına AK Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, İl Başkan Yardımcısı AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Akif Pala, Söke İlçe Başkanı Ali Mürteza Güzelyağdöken ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Sibel Menderes, Gençlik Kolları Başkanı Necati Ayhan, Sazlıköy Belediye Başkanı Abdülmüttalip Demir,Yenidoğan Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz, Bağarası, Atburgazı, Savuca, Sarıkemer ve Yenidoğan Belde Başkanları da katılarak Mehmet Uyguntüzel"e destek verdiler.
  2 Kasım"da yapılacak ilçe kongresi öncesi diğer adaylara da başarı dileyen ilçe başkanı Ali Mürtaza Güzelyagdöken “Genel Merkez tarafından 2006 yılında yapılan atama sonucu devraldığımız görevin sorumluluk bilinci ile Söke için gece gündüz çalıştık. Önümüzde parti içi demokrasinin olmazsa olmazlarından bir ilçe kongresi var. Bu kongreden partimizin güçlenerek çıkacağına inanıyor ve başarımızı yerel seçimlere taşımak istiyoruz” dedi. Mevcut ilçe yönetimi olarak 2007 genel seçimleri ve ardından yapılan referandum da Söke"de başarıyı yakaladıklarını dile getiren İlçe Başkanı Ali Güzelyağdöken; “Bugüne kadar birlikte çalıştığım yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kongrede ilçe Başkanlığı"na aday değilim ama bundan sonraki süreçte teşkilatımın bana vereceği görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimi belirtiyorum” diye konuştu.
  AK Parti Söke İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan iş adamı Mehmet Uyguntüzel parti teşkilatından gelen istek ve baskı sonucu aday olduğunu açıklayarak; “Teşkilatımızın bana göstermiş olduğu güvene layık olmaya çalışacağım. Kongre sonucu ne olursa olsun yerelde AK Parti"nin başarı çıtasını yükselterek Mart ayında yapılacak olan belediye seçimlerinden zaferle çıkmak en büyük hedefimiz olacaktır. Genel iktidar ve yerel yönetimin bir araya gelmesi gerektiğine inanıyorum. Bunun en güzel örneğini Yenidoğan ve Sazlıköy Belde Belediyelerimiz Sökelilere göstermiştir”dedi.
  Gerçekleştirilen toplantıdaki coşkunun yerel seçimlerde AK Parti"nin neler yapabileceğini gösterdiğini dile getiren Mehmet Uyguntüzel; “Bu güven ve destek karşısında burada ilçe Başkanlığı"na aday olduğumu açıklıyorum” ifadelerine yer verdi.
  AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser de Söke"deki toplantıya katılarak adaylığını açıklayan Mehmet Uyguntüzel"e destek verdi. Eser konuşmasında gerçekleştirilen toplantıyı Söke"de siyasi milat olarak kabul ettiğini söyledi. Yaşanılan coşku ve heyecanın Söke"de yeni bir sayfa açacağına inandığını belirten İl Başkanı İsmail Hakkı Eser; “Muhalefet partilerinin 50 yıldır çözmediklerini AK Parti iktidarı çözüme kavuşturmuştur. Yıllarıdır çözülemeyen Ağaçlı yol köprüsü yapılmış, köylerimizin her birine yapılan çalışmaların haddi hesabı yoktur. Belediye başkanlığı bizde olmadığı için Söke şehir sınırları içinde belki çok fazla hizmet gösteremedik. Ama yerel seçimlerde AK Parti"nin yerel iktidarı ile birlikte, genel iktidarın katkılarını Söke"ye yaşatmaya hazırız” diye konuştu.
  AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Akif Pala, Kadın kolları Başkanı Sibel Menderes, Gençlik Kolları Başkanı Necati Ayhan ve AK Parti"nin Belde Başkanları adına Atburgazı Belde Başkanı Dilaver Polat yaptıkları konuşmalarda İlçe Başkanı adayı Mehmet Uyguntüzel"e destek verdiklerini açıkladılar.
  Yapılan konuşmaların sonunda Söke Haritası resimli yaş pasta kesilirken, coşkulu görüntüler yaşandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim