• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Söke'de Kent konseyi

  29.06.2009 17:31
  Söke Kent Konseyi’nde yönetmelikler gereği yerel seçimler sonrasında en çok 3 ay içinde yapılması gereken toplantı, gerçekleştirildi.
  Sökede Kent konseyi
  Söke'de Kent konseyi Söke'de Kent konseyi Söke'de Kent konseyi

  Gerçekleştirilen toplantıda Söke Kent Konseyi genel kurulunu yaparken; Başkan ve Yürütme Kurulu seçildi. Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu"nda yapılan toplantıya Söke Kent Konseyi"nde yer alan çeşitli kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
  Kent Konseyi ve Yerel Gündem-21"in çalışma esasları hakkında bilgi veren Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna yaptığı açılış konuşmasında; “yönetimin tabana yayılması, halkın ve demokratik kitle örgütlerinin yönetime katkıda bulunması açısında Kent Konseyi önemli bir olgu. Yerel Gündem-21 kalkınma ve çevre konularını dengede tutarak çalışmayı amaçlar. Bu çalışmalarda koordinasyon görevi ise yerel yönetimlere düşmektedir” dedi.
  Divan Başkanlığı"nı Eğitim-Sen Söke Temsilcisi Hayri Yaptaterek, Divan Katipliklerini Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet ve Sökespor Kulüp Başkanı Sezgin Kazan"ın yaptığı Söke Kent Konseyi toplantısında 2 yıl görev yapacak Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu belirlendi.
  Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, Kent Konseyi Başkanlığı"na aday olurken; yapılan seçimde Levent Tuna oy birliği ile Kent Konseyi Başkanlığı"na seçildi. Daha sonra Kadın ve Gençlik Meclisleri Başkanlarının doğal üye olarak yer aldığı, 7 kişilik yürütme kuruluna 5 üye seçimine geçildi. Yürütme Kurulu"na aday olan İdris Akça, Sezgin Kazan, Nimet İncedal, Tahir Yabancı ve Av. Vildan Ustabaşı yürütme kuruluna seçilen isimler oldular.
  2 yıl için Kent Konseyi Başkanlığı"na seçilen Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna; “Kent Konseyi Yerelleşme ve demokratik katılım mekanizmasıdır. Büyük küçük demeden projelerin tartışılacağı platformdur. Katılımcıları birçok konuda görüş belirtebileceği, karar mekanizmasını etkileyebilecek bir alandır. Bu göreve getirdiğiniz için kendim ve yürütme kurulum adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
  Kent Konseyi Başkanı Levent Tuna; Kent Konseyi"ne katılım konusunda Sökelilere çağrıda bulundu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim