• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Söke Kaymakamı'na ziyaret

  26.02.2009 17:05
  Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) üyeleri, çalışma bölgeleri içindeki doğal yaşam alanlarının büyük çoğunluğunun bağlı bulunduğu Söke ilçesinin Kaymakamı İsmail Demirhan’ı ziyaret etti.
  Söke Kaymakamına ziyaret
  Söke Kaymakamı'na ziyaret Söke Kaymakamı'na ziyaret Söke Kaymakamı'na ziyaret

  EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü ile yönetim kurulu üyeleri Dr. Zeynep Karabacak, ve Selçuk İnanç ile üyeler Nuray Çelik, Dr. Nevzat Çelik ve Abdullah Kavak ziyaret sırasında Kaymakam İsmail Demirhan"a çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
  EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, bölgede doğal hayat, çevre ve kültürün korunmasına yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında Sök Kaymakamı İsmail Demirhan"a bilgi verdiklerini belirterek, “Avşar Köyü leyleklerinin nüfuslarının azalmasına yol açan elektrik telleri konusunda ve Söke Ovası"ndaki ekolojik dengenin önemli unsurlarından olan kurbağaların toplanmasıyla ilgili bilgilendirme yaptık ve yardımcı olmasını istedik. Doğaseverlerle birlikte, doğanın içinde yürüyüşlere çıkan, bölgenin florasını ve faunasını tanımaya çalışan, ekolojik dengenin bozulmaması için elinden gelen gayreti göstereceğini söyleyen Söke Kaymakamı İsmail DEMİRHAN"ı kutluyor, duyarlılık konusunda diğer kamu yöneticilerine örnek olmasını diliyoruz” dedi.
  Bu arada, Kuşadası"ndan gelen doğa sevenlerin çalışmalarından ve ziyaretinden son derece memnun kalan Söke Kaymakamı İsmail Demirhan doğayı çok sevdiğini, her gün düzenli bir şekilde yürüdüğünü belirterek, ekolojik dengenin bozulmaması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini söyledi. Kaymakam Demirhan, “Avşar Köyü leyleklerinin korunması için elektrik kurumuyla görüşeceğim. Söke Ovası"nda toplanan kurbağalar konusundaki sorunun çözümü içinde girişimlerde bulunacağım. Ayrıca, bahar aylarında Karakaya Köyü"ne EKODOSD"un yapacak olduğu şenliklere de katılmayı planlıyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim