Türk mutfağında vazgeçilmez olan pek çok besin vardır. Soğan da bunlardan biridir. Her girdiği yemeği lezzetlendiren soğan vücudumuz için de oldukça faydalı besinler arasında yer alıyor. Soğan; kalp hastalıklarını en aza indiren ve astıma iyi gelen özellikleri vardır.

Ofis çalışanlarını bekleyen tehlike Ofis çalışanlarını bekleyen tehlike

Soğanın pek çok faydası olsa da onu doğrarken yapılan bir hata adeta zehre dönüşür. Soğanları kullanmak için bilinçsizce doğrarız. Ancak soğan doğrarken bile dikkat etmemiz gereken pek çok nokta vardır. Sakın ama sakın soğan doğrarken bunu yapmayın!

İşte soğan doğrarken yapılan o hata…

SOĞAN DOĞRARKEN DİKKAT!

Soğan, Türk mutfağının vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Soğanı kullanmak için onu doğrarız. Ancak soğanı doğrarken yapılan bir hata adeta zehre dönüşüyor ve sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Doğrama işlemi sırasında soğanın bölgelerine dikkat etmek önem taşıyor.

Soğanı bilinçsizce doğramak, içinde bulunan zehirli bileşenleri serbest bırakarak sağlık sorunlarına neden olur. Soğanın kök kısmında zehirli genellikle zehirli bileşenler mevcuttur. Soğanı doğrarken kök kısmını ayırmazsanız yemeklere karışır. Bu da ne yazık ki sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.

Zehirli bileşenleri tüketmek, mide sorunlarını tetikler ve zehirlenme olasılığını artırır. Bulantı, kusma, mide ağrısı gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle soğanı doğrarken kök kısmını çıkarmalısınız. Ayrıca dilimlenmiş soğanları da kesinlikle bekletmemeye özen gösterin, zehirleyebilir.