• BIST 108.164
 • Altın 151,464
 • Dolar 3,6587
 • Euro 4,3309

  Soda parası bile Atlasjet'ten

  22.02.2008 10:34
  Suçlanan müdür 5.5 euroluk sodayı bile Atlasjet’e ödetmiş
  Soda parası bile Atlasjetten
  Soda parası bile Atlasjet'ten Soda parası bile Atlasjet'ten Soda parası bile Atlasjet'ten

  Ali Tarhan"ın 800 bin dolar rüşvet istemekle suçladığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Arıduru"nun kurumla iş yapan bir başka havayolu firmasının misafiri olarak Paris"teki havacılık fuarına gittiği, odasında içtiği Perrier sodanın 5.5 euroluk bedelini bile Atlasjet"e ödettiği ortaya çıktı.

  Uçuş izni verme karşılığında Tarhan Towers Havayolları"nın sahibi Ali Tarhan"dan 800 bin dolar rüşvet istemekle suçlanan Sivil Havacılık Dairesi Genel Müdürü Ali Arıduru"nun, kurumla işi olan diğer havayolu firmalarla ilginç ilişkileri ortaya çıkıyor.

  Daha önce World Focus Havayolları"nın misafiri olarak Polat Renaissance Oteli"nde kaldığı ve 196.35 YTL"lik faturayı bu kuruma ödettiği için hakkında soruşturma açılan Ali Arıduru"nun başka havayolu firmaları ile de benzer ilişki içinde olduğunu kanıtlayan belgeler ortaya çıkıyor.

  VATAN"ın ulaştığı bir belgede, 18-24 Haziran 2007 tarihleri arasında Paris"te yapılan International Paris Air Show"u ziyaret eden Arıduru"nun bu kez de Atlasjet"in misafiri olduğu anlaşıldı. Belgeye göre Hotel Chateau Frontenac"da 306 numaralı odada 17-20 Haziran 2007 tarihleri arasında 4 gün kalan Ali Arıduru"nun tüm konaklama ücreti Atlasjet adına aynı gruba bağlı ETS Tur tarafından karşılandı. Ali Arıduru"nun konaklama bedelinin yanısıra odasında ekstra içtiği 250 cl"lik Perrier sodanın 5.5 euro (yaklaşık 10 YTL) tutan ücretini bile kendi cebinden ödemek yerine 207 numaralı odada kalan Atlasjet Havayolları"nın sahibi Ali Murat Ersoy"a transfer ettiği söz konusu belgeden çok net olarak anlaşılıyor.

  Bu belgeleri ve ortada dolaşan rüşvet iddialarını değerlendiren bir havacılık uzmanı, “Kurum ile iş yapan havayolu firmalarının misafiri olmak ister istemez şaibe yaratıyor. Nitekim daha önce World Focus Havayolları"nın misafiri olduğu ve otel ücretini bu kuruma ödettiği için hakkında açılan bir soruşturma var. World Focus teknik anlamda yetersizliği ile gündeme geliyor. Bu kuruma ait bir uçak Atlasjet"e kiralanmış ve Isparta"da düşmüştü. Olaylar üst üste konduğunda başka sonuçlar çıkabiliyor. Sorumluluğu çok ağır olan bir kurumun başındaki kişinin bu tip sonuçlar doğmasına imkan verecek ilişkilerden uzak durması gerekir. Ali Arıduru ise bu konularda hiç hassas davranmamış” diye konuştu.

  Ofisi arandı

  Rüşvet iddialarından sonra Ulaştırma Bakanlığı"nın hakkında bir soruşturma daha açtığı Ali Arıduru"nun ofisine gelen müfettişler burada arama yaptı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim