• BIST 98.937
 • Altın 220,619
 • Dolar 5,3473
 • Euro 6,0745

  Sn. Tayyip Erdoğan Kıraathane Açacakmış. Sn Özlem Çerçioğlu İse Kültür Merkezleri Açıyor

  11.06.2018 08:30
  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Sevgili okuyucularım, ülke gündemi seçim sathı mahalline girince inanılmaz seçim vaatleri ile donatılmakta… Vaatlerin bini bir para.

  Ancak, ülkemizin şu anda içinde bulunduğu kültürsüzlük inanılmaz noktada. Sabah akşam Milli Eğitim Bakanının Sn. Tayyip Erdoğan’ın vaatleri ile donatılmakta çocuklarımız harcanmaktadır.

   

  Sayın Tayyip Erdoğan ülkemizin kültür seviyesinin yükseltilmesi için seçim meydanlarında inciler döktürürken ülke çocuklarının ve halkının kültür seviyelerinin yükseltilmesi için Türkiye’yi “Kıraathaneler” ile donatıp Türk halkının kültür seviyesinden söz ediyor.

   

  Sn. Recep Tayyip Erdoğan akşam rüyasında gördüğü düşüncelerini sabah uyandığında kimseye danışmadan açıklıyor. Kararlarını Anadolu Ajansını çağırıp yandaş gazetelere haber yaptırıp Milli Eğitim Bakanı da gazetelerden okuyup “Emredersin Paşam” deyip uygulamaya geçiyor.

   

  Bu sene kızım Beste Zehra Gözen, liselere giriş sınavına girdi. 50 kere değişen sınav ile ne yapacağını o da şaşırdı biz de aile olarak perişan olduk.

   

  Şimdi de Reis-Paşamız tüm Türkiye’de KIRAATHANELER açacakmış. Anlayacağınız bu kahvehanelerde de kitaplıklar olacak, insanlar burada kültür seviyelerini yükselteceklermiş. Yahu Reis, Sayın Paşam senin işine akıl ermiyor.

   

  Ancak, Aydın ilinde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu, 25 kültür merkezi açtı. Matematik, İngilizce, bayanlara dönük onlarca eğitici programlar, halk oyunları, bale, müzik çalışmaları, halkı eğitici ve güzel sanatlara dönük tiyatrolar, çok amaçlı salonlarıyla bu kültür merkezleri halkın günlük yaşamının içinde olduğu yerler. Ama ne yazık ki içinde,

  Reisin istediği kıraathaneler yok. Ama halkın meslek edinmesi ve kültür yönünden spor yönünden gelişmesi için her şey var.

  Ve buralardan yaklaşık 13 bin kişi eğitim almış.

  Özellikle Yenipazar, Karacasu, Koçarlı, Nazilli’de bulunan kültür merkezlerini ve çok amaçlı salonları gezdim, tebrik etmemek elde değil.

   

  PEKİ, BU ÇALIŞMALAR NEYİ AMAÇLIYOR?

  CHP döneminde Sn. Hasan Ali Yücel’in açtığı Köy Enstitüleri ile Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için eğitimli genç nesillerin yetişmesine sebep olmuştur.

   

  MESELA BEN, İstanbul Zincirlikuyu Yapı Sanat Enstitüsü’ne 1958 yılında gittim. Devlet beni 5 yıl okuttu, staj döneminde Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Sanat Enstitülerin yapımında bizzat sıva yaptım, kaynak yaptım, demir dövdüm.

  Türkiye’de bu gençler kendi sanat enstitülerini yaptı. Bu gençler sonra zaman geldi yüksekokulda okudular ve ben de bu bilgiler ile İstanbul’un milyon dolarlık sitelerini, yaptım çünkü ben önce sanatkârdım.

   

  Hem de Atatürk’ün sanatkârı idim. Bize bu okullarda okurken Sümerbank’ın yaptığı elbiseler, gömlekler, ayakkabılar verirdi.

   

  Aydın Sanat Enstitüsü o yıllarda Aydın ilinin gururu idi.

   

  Allah razı olsun Atatürk’ümüzün bakanı Hasan Ali Yücel’den.

   

    

  OKUL, OKUL, ATATÜRKÇÜ OKUL,

  Özlem Hanım ile geçenlerde görüşmelerimde “Özlem Hanım niye okul yapmıyorsun?” dedim söylediğini şimdiden bir yere not aldım.

   

  “Ağabey bekle, 2019 yılında okul da yapacağız” dedi.

   

  Anladığım kadarıyla yaptığı kültür merkezlerinden sonra okul da yapacak. Çok sevindim. Çünkü bu ülkenin Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi kahvehane ve imam hatip lisesi açmaya değil, Sayın Muharrem İnce’nin ifade ettiği gibi nitelikli okullar açıp kuantum fiziğini öğretecek bilgisayar yapacak markalar yaratacak bilgiler üretecek okullar inşa etmeye ihtiyacı var.

   

  Sayın MUHARREM İNCE, geçen hafta Aydın ilinde adeta fırtına estirdi. Kent Meydanı belki 30 bin kişi ayakta saatlerce bekleyerek Sn. Muharrem İnce’yi dinledi. Muharrem İnce söylediği sözler ile milleti coşturdu.

   

  Ancak, Sn. Muharrem İnce’nin bu konuşmasında Aydın Büyük Menderes ve jeotermaller için bir tek cümle söylememesi içimde buruk bir üzüntü bırakmadı değil.

   

  Çünkü Aydın ilinin suyu, toprağı, havası hızla elimizden kayıp gidiyor.

   

  Hele Sayın Aydın Valisi Sayın Köşger’in basına yaptığı konuşmaları dinledikten sonra çok üzüldüm.

   

  Sayın Valim size yalan söylüyorsunuz demek istemiyorum ama sizi birileri fena yanıltıyor diyeyim o kadar.

   

  Göz göre göre Aydın ilinin havasının kirlenmesinde Büyük Menderesin kirlenmesinde, jeotermallerin verdiği zararları görmemenizi büyük üzüntüyle takip ediyorum.

   

  Sayın Valim masaya yumruğunuzu Merhum Recep Yazıcıoğlu gibi vursanız Aydın ilinin ve Türkiye’nin kahramanı olursunuz, isminiz bizlerin ve halkın kalbinde altın harfler ile yazılırsınız.

   

  Aydın ilinde bulunan tüm bitkiler, kuşlar, kurtlar sular size Allah razı olsun der.

   

  Ama siz macun politikası yaparak Aydın ilinde gününüzü dolduruyorsunuz. Sizi çok seviyorum ama bir ağabey olarak da bunları söylemeden geçemeyeceğim.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 1213 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim