İstanbul Şişli'de skuter kullanıcısı dansçı Dilara Gül'e (23) çarparak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve 6 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan sürücü Hakan Akçelik bugün hakim karşısına çıktı. Akçelik savunmasında "Çok üzgünüm. Kesinlikle kimseyi görmedim. Çarptıktan sonra hemen durdum, yardım etmek istedim" dedi. Ölen Dilara Gül'ün annesi Neşe Gül ise duruşma sonrasında gazetecilerin skuterlarla ilgili düzenlemelere ilişkin bir sorusu üzerine, "Yeterli değil, bence kaldırılmalı, yasaklanmalı, acılar yaşanmamalı" dedi.

On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da
İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Hakan Akçelik getirildi. Ölen Dilara Gül'ün annesi Neşe ve babası Arif Gül de duruşmada hazır bulundu.

"GÖRMEDİM"

Sanık Hakan Akçelik, "Vefat eden ailenin acısını paylaşıyorum, çok üzgünüm" diyerek savunmasına başladı. Akçelik, "Olay tarihinde ölen kardeşimin üstünde koyu renkli kıyafetler vardı. Sokakta aydınlatma yoktu. Kendi şeridimde ilerlerken bir anda çarptığımı fark ettim. Bunun öncesinde kesinlikle kimseyi görmedim. Çarptıktan sonra hemen durdum. Yanına gittim yardımcı olmak istedim. Çevredeki vatandaşlar 'ambulans gelsin' dediler. Bir anda bir grup üzerime saldırıp beni linç etmek istedi. Başka bir grup da beni oradan uzaklaştırdı. Beni 300-400 metre ilerideki bir otele getirdiler. Burada polisin gelmesini bekledim. Yaşanan olaydan dolayı çok pişmanım. Benim de 4 yaşımda çocuğum var. Ailem mağdurdur, kirada oturuyoruz. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.